More

  Značka: Ministerstvo zdravotníctva

  COVID-19: Pribudlo 311 pozitívne testovaných PCR testami

  Včera antigénové a PCR testy včera potvrdili takmer 600 nových prípadov ochorenia COVID-19. Úmrtí sú stále desiatky denne a včera pribudlo viac ako 30 úmrtí.

  COVID automat: pravidlá a výnimky zo zákazu vychádzania účinné od 10. mája

  Slovensko prechádza od pondelka 10. mája 2021 do ružovej fázy COVID automatu. Dva okresy, Považská Bystrica a Myjava, zostávajú v bordovej farbe, v červenej je 33 okresov a v ružovej 44.

  COVID-19: Vakcínu už dostalo 1,2 milióna ľudí. Úmrtí je už viac ako 12-tisíc

  Antigénové a PCR testy na Slovensku včera potvrdili len 300 nových prípadov ochorenia COVID-19. Prvú dávku vakcínu už dostalo viac ako 1,2 milióna ľudí.

  Ministerstvo mení stratégiu: Pfizer a Moderna od 45 rokov

  Ministerstvo zdravotníctva mení očkovaciu stratégiu a pre vekovú skupinu od 45 rokov budú dostupné aj mRNA vakcíny od Pfizer/BioNTech a Moderny.

  COVID-19: 900 prípadov a 23-tisíc zaočkovaných

  Na Slovensku včera testy potvrdili 900 nových prípadov ochorenia COVID-19. Pribudlo aj takmer 50 úmrtí. Za včerajší deň zaočkovali prvou a druhou dávkou vakcíny viac ako 23-tisíc ľudí.

  COVID-19: Pacientov v nemocniciach je už len 1.117

  Antigénové a PCR testy na Slovensku za včera potvrdili menej ako 700 nových prípadov ochorenia COVID-19. Pacientov v nemocniciach opäť ubudlo.

  Slovensko je v ružovej. Od pondelka 10. mája sa opäť uvoľnia opatrenia

  Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský a hlavný hygienik Ján Mikas informovali o zmenách v opatreniach, ktoré budú platiť od pondelka 10. mája.

  Vakcínami Pfizer a Moderna sa budú očkovať ľudia nad 50 rokov

  Ministerstvo zdravotníctva prichádza so zmenou v očkovaní. Oddnes sa môžu zaregistrovať a následne očkovať vakcínami od spoločností Pfizer/BioNTech a Moderna ľudia nad 50 rokov.

  Sprievod seniora sa už musí registrovať, inak vakcínu nedostane

  Poznáte seniora staršieho ako 70 rokov, ktorý sa chce dať zaočkovať, no nemôže sa dostať do vakcinačného centra? Pomôžte mu a vakcínu dostanete spolu s ním.

  COVID-19: Pribudlo 500 prípadov a zaočkovali 20-tisíc ľudí

  Antigénové a PCR testy za včerajší deň potvrdili na Slovensku len 500 nových prípadov ochorenia COVID-19. Za včerajší deň prvou a druhou dávkou vakcíny zaočkovali viac ako 20-tisíc ľudí.