More

  Značka: SARS-CoV-2

  COVID-19: Pribudlo 311 pozitívne testovaných PCR testami

  Včera antigénové a PCR testy včera potvrdili takmer 600 nových prípadov ochorenia COVID-19. Úmrtí sú stále desiatky denne a včera pribudlo viac ako 30 úmrtí.

  COVID automat: pravidlá a výnimky zo zákazu vychádzania účinné od 10. mája

  Slovensko prechádza od pondelka 10. mája 2021 do ružovej fázy COVID automatu. Dva okresy, Považská Bystrica a Myjava, zostávajú v bordovej farbe, v červenej je 33 okresov a v ružovej 44.

  COVID automat: Od pondelka sa menia opatrenia aj rozdelenie okresov

  Už od zajtra sa mení rozdelenie okresov a bordové budú už len dva okresy, celé Slovensko bude v ružovej farbe. Menia sa aj niektoré opatrenia.

  COVID-19: Vakcínu už dostalo 1,2 milióna ľudí. Úmrtí je už viac ako 12-tisíc

  Antigénové a PCR testy na Slovensku včera potvrdili len 300 nových prípadov ochorenia COVID-19. Prvú dávku vakcínu už dostalo viac ako 1,2 milióna ľudí.

  Ministerstvo mení stratégiu: Pfizer a Moderna od 45 rokov

  Ministerstvo zdravotníctva mení očkovaciu stratégiu a pre vekovú skupinu od 45 rokov budú dostupné aj mRNA vakcíny od Pfizer/BioNTech a Moderny.

  COVID-19: 900 prípadov a 23-tisíc zaočkovaných

  Na Slovensku včera testy potvrdili 900 nových prípadov ochorenia COVID-19. Pribudlo aj takmer 50 úmrtí. Za včerajší deň zaočkovali prvou a druhou dávkou vakcíny viac ako 23-tisíc ľudí.

  V Indii pribudlo viac ako 4100 úmrtí za 24 hodín

  India je aktuálne najviac zasiahnutou krajinou ochorením COVID-19 na svete. V krajine sa nákaza nekontrolovateľne šíri a zdravotnícky systém skolaboval.

  Británia neodporúča mladým pod 40 rokov očkovanie vakcínou od AstraZeneca

  Veľká Británia dnes oznámila, že neodporúča očkovanie vakcínou od britsko-švédskeho konzorcia AstraZeneca pre ľudí mladších ako 40 rokov.

  ŠÚKL: Slovensko eviduje prvé možné úmrtie po podaní vakcíny od AstraZeneca

  Štátny ústav pre kontrolu liečiv dnes zverejnil týždennú aktualizáciu hlásení nežiadúcich účinkov. Slovensko eviduje prvý prípad úmrtia po podaní vakcíny od britsko-švédskeho konzorcia AstraZeneca.

  COVID-19: Pacientov v nemocniciach je už len 1.117

  Antigénové a PCR testy na Slovensku za včera potvrdili menej ako 700 nových prípadov ochorenia COVID-19. Pacientov v nemocniciach opäť ubudlo.