1.5 C
Bratislava
streda, 26 januára, 2022

Digitálny COVID preukazu EÚ o očkovaní bude platiť 9 mesiacov

Od 1. februára bude platnosť tohto dokladu...

COVID-19: Pribudlo 9.855 prípadov a 23 úmrtí

Celkový počet zaočkovaných osôb prvou dávkou vakcíny...

Karanténa bude len 5-dňová. Záležať bude od priebehu

Podľa hygienikov ide o snahu zachovať chod...

Zástupcovia kultúry sa budú pravidelne stretávať so zástupcami rezortu zdravotníctva

COVID-19Zástupcovia kultúry sa budú pravidelne stretávať so zástupcami rezortu zdravotníctva

Zástupcovia kultúrnej obce budú pravidelne rokovať s Ministerstvom zdravotníctva (MZ) SR v súvislosti s pandemickými opatreniami.

Dohodli sa na tom na spoločnom štvrtkovom rokovaní s premiérom Eduardom Hegerom a ministerkou kultúry Natáliou Milanovou. Premiér deklaroval záujem hľadať možnosti finančnej podpory kultúry aj v budúcnosti.

Ocenil, že na rokovaní si vymenili argumenty zástupcovia kultúry i konzília odborníkov aj s ministrom zdravotníctva Vladimírom Lengvarským.

„Kultúru nemožno otvoriť za jeden deň a zavrieť za jeden deň a máme vybavené. Preto bude mať zástupca kultúry svoje stále miesto na stretnutiach s MZ, kde budú preberať aktuálnu situáciu,“

PODČIARKLA MINISTERKA MILANOVÁ.

Rokovanie označila za konštruktívne. Považuje za dôležité, že diskutovali aj o udalostiach posledných týždňov v súvislosti s variantom omikron. Zdôraznila, že dôsledky pandémie bude treba riešiť aj naďalej a že doteraz poskytnutá pomoc nebola posledná.

- Inzercia -

Pavol Smolka z Hudobnej únie Slovenska verí, že otvorené dvere priamo k ministrovi zdravotníctva umožnia, aby sa kultúra už nezatvárala a aby mohli s ohľadom na konkrétne situácie pracovať.

Priblížil, že na rokovaní otvorili dve podstatné témy, a to možnosť pracovať a nezatvárať kultúru a tiež sanačné a rozvojové opatrenia. Bez nich podľa jeho slov nebude možné pokračovanie a reštart kultúry ani jej rozvoj.

Na otázky o návrate ku kultúrnemu semaforu odpovedal minister Lengvarský tým, že aktuálne prijaté opatrenia budú platiť, dokým opadne súčasná vlna, a ďalšími možnosťami sa budú zaoberať priebežne. Deklaroval záujem pripravovať a konzultovať zmeny v predstihu, aby bolo jednotlivým segmentom jasné, aké ich čakajú pravidlá.

- Inzercia -
Zdroj:ÚV SR

Mohlo by sa vám páčiť

Pozri tiež ďalšie články:

Obľúbené