3.4 C
Bratislava
streda, 26 januára, 2022

Digitálny COVID preukazu EÚ o očkovaní bude platiť 9 mesiacov

Od 1. februára bude platnosť tohto dokladu...

COVID-19: Pribudlo 9.855 prípadov a 23 úmrtí

Celkový počet zaočkovaných osôb prvou dávkou vakcíny...

Karanténa bude len 5-dňová. Záležať bude od priebehu

Podľa hygienikov ide o snahu zachovať chod...

WHO varuje pred vznikom nových mutácií

COVID-19WHO varuje pred vznikom nových mutácií

Rýchlo sa šíriaca mutácia omikron môže spôsobiť vznik nových a nebezpečných mutácii. Dnes pred vznikom nových mutácii varovala WHO.

Catherine Smallwoodová z európskej pobočky Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) upozornila, že rýchlo sa šíriaca mutácia omikron môže spôsobiť vznik nových a nebezpečných mutácií. Iba dnes pritom potvrdili vznik novej mutácie vo Francúzsku.

„Čím viac sa omikron šíri, čím viac sa prenáša a rozmnožuje, tým viac pravdepodobný je vznik nového variantu. Omikron je teraz smrteľný, môže spôsobiť smrť… Možno o niečo menej ako delta, ale kto vie, aký bude ďalší variant,“

POVEDALA SMALLWOODOVÁ.

V Európe od začiatku pandémie potvrdili viac ako 100 miliónov nových prípadov ochorenia COVID-19. Posledných viac ako 5 miliónov prípadov pritom pribudlo v Európe za jeden týždeň.

Smallwoodová upozornila, že omikron sa šíri rýchlejšie ako predchádzajúce mutácie. Omikron v mnohých krajinách získal dominanciu v priebehu niekoľkých dní. Aký to bude mať vplyv na vznik možných nových a prípadne nebezpečnejších mutácii ešte nevieme.

- Inzercia -

Aj Smallwoodová varuje pre prílišným optimizmom s miernejšieho priebehu omikronu. Omikronom sa totiž nakazí výrazne vyšší počet ľudí a v kratšom čase. Môže to spôsobiť rýchly rast počtu pacientov v nemocniciach, ktorý budú potrebovať umelú pľúcnu ventiláciu a intenzívnu starostlivosť.

„Keď prípady tak výrazne rastú, je pravdepodobné, že to spôsobí väčší počet ľudí s ťažkým priebehom, ktorí skončia v nemocniciach a možno aj zomrú,“

UVIEDLA SMALLWOODOVÁ.
- Inzercia -

Mohlo by sa vám páčiť

Pozri tiež ďalšie články:

Obľúbené