3.4 C
Bratislava
streda, 26 januára, 2022

Digitálny COVID preukazu EÚ o očkovaní bude platiť 9 mesiacov

Od 1. februára bude platnosť tohto dokladu...

COVID-19: Pribudlo 9.855 prípadov a 23 úmrtí

Celkový počet zaočkovaných osôb prvou dávkou vakcíny...

Karanténa bude len 5-dňová. Záležať bude od priebehu

Podľa hygienikov ide o snahu zachovať chod...

Vo Francúzsku objavili novú mutáciu. IHU môže byť nebezpečnejšia ako omikron

COVID-19Vo Francúzsku objavili novú mutáciu. IHU môže byť nebezpečnejšia ako omikron

Vedci vo Francúzsku objavili novú mutácia koronavírusu SARS-CoV-2. Na spike proteíne má viac mutácii ako omikron.

Nová mutácia zatiaľ nesie dočasné označenie IHU podľa laboratória, ktoré novú mutáciu odhalilo. Variant s označením B.1.640.2 prvýkrát objavili vedci z inštitútu IHU Méditerranée, ktorý sídli vo Francúzsku.

Potvrdených je zatiaľ prvých 12 prípadov novej mutácie vírusu SARS-CoV-2. Vedcov znepokojil počet mutácii na spike proteíne, ktorých je ešte viac ako v prípade mutácie omikron. Podľa predbežnej správy obsahuje mutácia IHU na spike proteíne až 46 mutácií.

Nová mutácia IHU okrem iného obsahuje aj mutáciu s označením E484K, ktorá spôsobuje vyššiu odolnosť proti vakcínam. Vedci zatiaľ nevedia určiť riziko novej mutácie a jej infekčnosť.

- Inzercia -

Poznatky o mutácii omikron, ktorá má tiež veľa mutácií na spike proteíne, zatiaľ naznačujú jeho výrazne vyššiu infekčnosť. Vedci sa obávajú, že aj novoobjavená mutácia IHU môže byť infekčnejšia a teda sa ľahšie šíriť. Problémom môže byť opäť aj vyššia odolnosť novej mutácie voči používaným vakcínam.

Pred výskytom nových mutácii varovalo aj WHO. To už pred niekoľkými mesiacmi upozorňovalo, že rýchle šírenie ochorenia COVID-19 môže spôsobovať vznik nových mutácii. Mutácia omikron spôsobuje rýchle šírenie ochorenia COVID-19. To môže viesť k rýchlemu šíreniu nových mutácii koronavírusu SARS-CoV-2.

- Inzercia -

Mohlo by sa vám páčiť

Pozri tiež ďalšie články:

Obľúbené