3.4 C
Bratislava
streda, 26 januára, 2022

Digitálny COVID preukazu EÚ o očkovaní bude platiť 9 mesiacov

Od 1. februára bude platnosť tohto dokladu...

COVID-19: Pribudlo 9.855 prípadov a 23 úmrtí

Celkový počet zaočkovaných osôb prvou dávkou vakcíny...

Karanténa bude len 5-dňová. Záležať bude od priebehu

Podľa hygienikov ide o snahu zachovať chod...

V Rakúsku už prevláda omikron. Pribudlo aj pacientov

SvetRakúskoV Rakúsku už prevláda omikron. Pribudlo aj pacientov

Susedné Rakúsko dnes potvrdilo, že v populácii už zrejme prevláda mutácia omikron. Potvrdzujú to výsledky sekvenovania za 52. týždeň.

Rakúska Agentúra pre zdravie a bezpečnosť potravín dnes oznámila výsledky sekvenovania pozitívnych vzoriek za 52. týždeň. Podľa týchto výsledkov už v krajine prevláda mutácia omikron. Celkovo v krajine potvrdili už takmer 7-tisíc prípadov mutácie omikron.

V krajine celkom za minulý týždeň potvrdili 4.360 nových prípadov mutácie omikron. Naproti tomu sekvenovanie potvrdilo len 2.915 prípadov delta mutácie. Počty prípadov omikronu budú zrejme ešte výrazne vyššie. Okrem Viedne sa totiž sekvenovanie v ostatných regiónoch vykonáva len náhodne. Niektoré vzorky ešte nie sú sekvenované a teda je pravdepodobné, že prípadov omikron ešte pribudne.

Šíriaca sa nová mutácia omikron už začína opäť zapĺňať aj rakúske nemocnice. V nemocniciach je aktuálne 1.017 pacientov s covidom. Ešte v nedeľu bolo v nemocniciach 973 pacientov. Klesol počet pacientov na jednotkách intenzívnej starostlivosti, ktorých je aktuálne 320. Počet pacientov v kritickom stave klesol o 63.

- Inzercia -

Mohlo by sa vám páčiť

Pozri tiež ďalšie články:

Obľúbené