3.4 C
Bratislava
streda, 26 januára, 2022

Digitálny COVID preukazu EÚ o očkovaní bude platiť 9 mesiacov

Od 1. februára bude platnosť tohto dokladu...

COVID-19: Pribudlo 9.855 prípadov a 23 úmrtí

Celkový počet zaočkovaných osôb prvou dávkou vakcíny...

Karanténa bude len 5-dňová. Záležať bude od priebehu

Podľa hygienikov ide o snahu zachovať chod...

V piatok sa ochladí, cez víkend môže snežiť

SlovenskoV piatok sa ochladí, cez víkend môže snežiť

Už zajtra sa poriadne ochladí. Teplota v noci klesne až na mínus 19 °C. V piatok platí aj výstraha pred mrazmi. Cez víkend môže aj slabo snežiť.

Počas nadchádzajúcej noci bude jasno až polojasno a na severe bude spočiatku noci zväčšená oblačnosť a ojedinele môže v noci aj snežiť.

Najnižšia nočná teplota sa bude pohybovať od mínus 11 až do mínus 5 °C. Mrazivo bude v údoliach, kde teplota miestami klesne až na mínus 18 °C. V lepšom prípade bude v údoliach mínus 12 °C.

V noci bude fúkať severozápadný až severný vietor o rýchlosti od 10 až do 30 km/h, ktorý postupne zoslabne.

Cez deň slnečno

- Inzercia -

Počas posledného pracovného dňa prvého pracovného týždňa v novom roku bude podľa meteorológov bude slnečno.

Najvyššia denná teplota sa bude v piatok pohybovať od mínus 2 až do plus 3 °C. Teplota na horách vo výške 1500 metrov bude len okolo mínus 7 °C.

Počas piatka bude počas dňa fúkať prevažne slabý vietor.

Sobota

Počas soboty bude prevažne polojasno a cez deň bude miestami oblačno až zamračené. Ojedinele a to najmä na západe a krajnom východe môže v sobotu slabo snežiť.

Najnižšia nočná teplota sa bude pohybovať od mínus 12 až do mínus 5 °C. Mrazivo bude lokálne v údoliach, kde sa teplota bude pohybovať od mínus 19 až do mínus 12 °C.

Najvyššia denná teplota sa potom bude v sobotu pohybovať od mínus 3 až do plus 2 °C. V sobotu bude fúkať prevažne slabý vietor.

Nedeľa

Počas posledného dňa tohto týždňa bude prevažne veľká a v noci a na východe aj zrána prechodne zmenšená oblačnosť. Ojedinele bude v nedeľu slabo snežiť. Cez deň bude v západnej polovici územia slabé sneženie na viacerých miestach.

Najnižšia nočná teplota sa bude pohybovať od mínus 8 až do mínus 3 °C. Aj v nedeľu v noci bude v údoliach mrazivo, a teplota sa bude ojedinele pohybovať od mínus 14 až do mínus 9 °C.

Najvyššia denná teplota sa bude v nedeľu pohybovať od mínus 3 až do plus 2 °C. Teplejšie bude v posledný deň týždňa na krajnom juhozápade.

V nedeľu bude fúkať slabý a cez deň prechodne vietor južných smerov o rýchlosti do 20 km/h.

Nízke teploty

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal výstrahu prvého stupňa pred nízkymi teplotami. Výstraha platí najmä v okresoch stredného Slovenska. V týchto okresoch sa ojedinele očakáva dosiahnutie minimálnej teploty vzduchu od mínus 15 až do mínus 18 °C.

V noci bude platiť výstraha aj pred nízkymi teplotami. Teplota v niektorých okresoch môže klesnúť až na mínus 19 °C. (zdroj: SHMÚ)

Nízka teplota predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské zdravie a fyzické aktivity v exteriéroch. Očakávaný mráz nie je v danej ročnej dobe a oblasti zriedkavý, ale môže spôsobiť poškodenie zdravia.

Výstraha prvého stupňa pred nízkymi teplotami platí v nasledujúcich okresoch: Brezno, Gelnica, Rožňava, Spišská Nová Ves, Kežmarok, Levoča, Poprad, Stará Ľubovňa, Dolný Kubín, Liptovský Mikuláš, Kysucké Nové Mesto, Martin, Námestovo, Ružomberok, Tvrdošín, Čadca, Žilina.

Vietor na horách

V okresoch Liptovský Mikuláš, Poprad, Tvrdošín platí výstraha druhého stupňa pred silným vetrom na horách. V týchto okresoch sa na hrebeňoch Tatier očakáva výskyt vetra, ktorý dosiahne krátkodobo v nárazoch rýchlosť od 135 až do 160 km/h.

Predpokladaná rýchlosť vetra je v danej ročnej dobe a oblasti bežná, no predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity (najmä pre pešiu turistiku a horolezectvo).

SHMÚ varuje aj pred silným vetrom na horách. Platí výstraha prvého aj druhého stupňa pred silným vetrom na horách. (zdroj: SHMÚ)

V okrese Brezno potom platí výstraha prvého stupňa pred silným vetrom na horách. V týchto okresoch sa na hrebeňoch Nízkych Tatier očakáva výskyt vetra, ktorý dosiahne krátkodobo v nárazoch rýchlosť od 110 až do 135 km/h.

Predpokladaná rýchlosť vetra je v danej ročnej dobe a oblasti bežná, no predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity (najmä pre pešiu turistiku a horolezectvo).

- Inzercia -

Mohlo by sa vám páčiť

Pozri tiež ďalšie články:

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Obľúbené