1.5 C
Bratislava
streda, 26 januára, 2022

Digitálny COVID preukazu EÚ o očkovaní bude platiť 9 mesiacov

Od 1. februára bude platnosť tohto dokladu...

COVID-19: Pribudlo 9.855 prípadov a 23 úmrtí

Celkový počet zaočkovaných osôb prvou dávkou vakcíny...

Karanténa bude len 5-dňová. Záležať bude od priebehu

Podľa hygienikov ide o snahu zachovať chod...

V Alma-Ate sa strieľalo aj minulú noc. Zadržali bývalého premiéra

SvetV Alma-Ate sa strieľalo aj minulú noc. Zadržali bývalého premiéra

Nepokoje v Kazachstane boli aj minulú noc. Bezpečnostná rada zároveň potvrdila, že zadržali bývalého premiéra, ktorý velil aj tajnej službe.

V kazašskej Alma-Ate sa strieľalo aj minulú noc. Demonštrácie spojené s nepokojmi sa odohrávajú v Kazachstane už niekoľko dní. Všetko rozpútalo zvýšenie cien plynu o 12 centov.

Kazašský prezident Kasym-Žomart Tokajev včera vydal príkaz, ktorí umožnil zasahujúcim policajtom a vojakom strieľať do demonštrantov bez predchádzajúceho varovania. Podľa viacerých správ policajti zabili niekoľko desiatok demonštrantov. Počas zásahov bezpečnostných zložiek zadržali už viac ako 4.300 demonštrantov.

Dnes ráno v krajine začalo opäť fungovať pevné pripojenie k internetu, ktoré nefungovalo od piatku. Naďalej ostávajú nefunkčné mobilné siete a mobilné pripojenie do internetu. Vo viacerých veľkých mestách začali obchodné reťazce zasa akceptovať platby kartou.

- Inzercia -

Bezpečnostná rada informovala, že bezpečnostné zložky zadržali aj bývalého kazašského premiéra Karima Masimova. Ten bol premiérom v rokoch 2007 až 2012 a potom v rokoch od 2014 až do 2016. Od roku 2016 bol potom Masimov šéfom tajnej služby. Masimova obviňujú z vlastizrady.

USA dnes oznámili, že umožnia niektorým zamestnancom odcestovať z Kazachstanu. Pôjde o zamestnancov, ktorí nie sú nevyhnutní pre chod ambasády v hlavnom meste Kazachstanu.

„Americkí občania by si mali byť vedomí toho, že násilné protesty môžu výrazne ovplyvniť konzulárne služby poskytované veľvyslanectvom Spojených štátov, a to vrátane pomoci americkým občanom, ktorí odchádzajú z Kazachstanu,“

UVIEDLO AMERICKÉ MINISTERSTVO ZAHRANIČIA.
- Inzercia -

Mohlo by sa vám páčiť

Pozri tiež ďalšie články:

Obľúbené