1.5 C
Bratislava
streda, 26 januára, 2022

Digitálny COVID preukazu EÚ o očkovaní bude platiť 9 mesiacov

Od 1. februára bude platnosť tohto dokladu...

COVID-19: Pribudlo 9.855 prípadov a 23 úmrtí

Celkový počet zaočkovaných osôb prvou dávkou vakcíny...

Karanténa bude len 5-dňová. Záležať bude od priebehu

Podľa hygienikov ide o snahu zachovať chod...

Účasť na veľtrhu CES odriekli niektoré veľké firmy

TechÚčasť na veľtrhu CES odriekli niektoré veľké firmy

Už o pár dní má začať v Las Vegas veľtrh CES. Jeden z najväčších technologických sviatkov roka, ale bude bez niektorých veľkých vystavovateľov.

COVID opäť mieša kartami s veľkými technologickými výstavami. Už o pár dní má začať v Las Vegas veľtrh CES, ktorý patrí medzi technologické sviatky. Každoročne na CES vystavujú stovky vystavovateľov, ktorí prezentujú svoje výrobky a služby.

Už niekoľko rokov na CES (a väčšinou ani na iných veľkých technologických výstavách) neukazujú veľkí výrobcovia svoje top novinky. Veľké firmy si nechávajú svoje top novinky na samostatné akcie, aby sa im dostalo čo najväčšej pozornosti. I tak patria tieto veľké výstavy medzi technologické sviatky pre nadšencov, expertov aj novinárov.

Lenže aj tento rok kartami zamieša COVID. Počas prvej vlny pandémie došlo napríklad k zrušeniu tradičného veľtrhu MWC v Barcelone. Vystavovatelia totiž začali vo veľkom rušiť účasť na MWC a organizátor sa nakoniec rozhodol výstavu v roku 2020 úplne zrušiť.

- Inzercia -

Veľké firmy začali teraz rušiť účasť aj na veľtrhu CES. Posledné údaje hovoria jasne – kufre zabalilo Lenovo, Intel, Amazon, Google alebo napríklad Microsoft. Svoju účasť podľa organizátora celkovo zrušili vystavovatelia, ktorí mali obsadiť 7% výstavnej plochy.

Organizátor (asociácia CTA) zatiaľ CES neplánuje zrušiť. Aj napriek odrieknutiu účasti niektorých firiem totiž ostávajú stále stovky vystavovateľov, ktorí účasť zatiaľ nezrušili. Na CES by mali niektoré novinky ukázať aj veľkí výrobcovia ako Sony a Samsung.

Podmienkou účasti na CES je dokončenie očkovania proti ochoreniu COVID-19. Preto nie je pravdepodobné, že by došlo k úplnému zrušeniu výstavy. Účasť navyše zrušili firmy, ktoré väčšinou na CES nič dôležité neukazujú. Najväčšie novinky tieto firmy predstavujú na vlastných akciách a účasť na CES teda môžu oželieť.

- Inzercia -

Mohlo by sa vám páčiť

Pozri tiež ďalšie články:

Obľúbené