3.4 C
Bratislava
streda, 26 januára, 2022

Digitálny COVID preukazu EÚ o očkovaní bude platiť 9 mesiacov

Od 1. februára bude platnosť tohto dokladu...

COVID-19: Pribudlo 9.855 prípadov a 23 úmrtí

Celkový počet zaočkovaných osôb prvou dávkou vakcíny...

Karanténa bude len 5-dňová. Záležať bude od priebehu

Podľa hygienikov ide o snahu zachovať chod...

Testovanie zamestnancov sa predlžuje do konca januára

COVID-19OpatreniaTestovanie zamestnancov sa predlžuje do konca januára

Vláda včera schválila predĺženie povinného testovania nezaočkovaných zamestnancov do konca januára. Vláda schválila nižšiu kompenzáciu pre zamestnávateľov.

Na pracoviskách budú môcť byť aj naďalej len zamestnanci, ktorí sú zaočkovaní, prekonali COVID – 19 alebo sú otestovaní. Platnosť tohto opatrenia sa predlžuje zatiaľ do 31. januára 2022.

Rozhodol o tom na štvrtkovom online rokovaní vládny kabinet. Prípadné ďalšie predĺženie bude závisieť od vývoja pandemickej situácie na Slovensku.

Štát bude náklady na antigénový test kompenzovať po novom 4 eurami na zamestnanca, ďalšie euro pôjde na náklady spojené s testovaním. Kompletné znenie manuálu je aj naďalej zverejnené na webovej stránke rezortu hospodárstva.

- Inzercia -

Tak ako doteraz, zamestnávatelia sú povinní zabezpečiť dostatočný počet antigénových samotestov, ako aj vhodný priestor na testovanie. Výsledky testov nesmú byť staršie ako sedem dní, môže ísť aj o výsledok antigénového samotestu z nosa pod dohľadom autorizovanej osoby, tak ako určuje manuál.

Rovnako môže ísť o testy z mobilných odberových miest, a to antigénové, LAMP a PCR testy. Náklady na antigénový samotest budú po novom kompenzované zo strany štátu sumou 4 eurá na každého otestovaného zamestnanca. Náklady spojené s testovaním budú rovnako ako doteraz kompenzované v sume jedného eura na každého otestovaného zamestnanca jedenkrát týždenne.

O finančnú náhradu žiada zamestnávateľ MH SR v mesiaci február 2022 za všetky vykonané samotestovania jednorazovo.

- Inzercia -

Mohlo by sa vám páčiť

Pozri tiež ďalšie články:

Obľúbené