3.4 C
Bratislava
streda, 26 januára, 2022

Digitálny COVID preukazu EÚ o očkovaní bude platiť 9 mesiacov

Od 1. februára bude platnosť tohto dokladu...

COVID-19: Pribudlo 9.855 prípadov a 23 úmrtí

Celkový počet zaočkovaných osôb prvou dávkou vakcíny...

Karanténa bude len 5-dňová. Záležať bude od priebehu

Podľa hygienikov ide o snahu zachovať chod...

Taliansko hlási rekordné počty nakazených. Lepšie to nie je ani v Grécku a Portugalsku

SvetEurópska úniaTaliansko hlási rekordné počty nakazených. Lepšie to nie je ani v Grécku a Portugalsku

Rekordné počty nakazených hlásia posledné dni viaceré európske krajiny. Pandémia sa vymyká viacerým krajinám spod kontroly a omikron spúšťa ďalšiu vlnu pandémie. Rekordné počty nakazených hlásili v posledných dňoch minulého roka viaceré krajiny.

Nedávna štúdia britských vedcov ukázala, že omikron spôsobuje výrazne menej hospitalizácií, no i tak môže znamenať pre zdravotníctvo obrovskú záťaž. Mutácia omikron je výrazne infekčnejšia ako delta a teda sa omikron nakazí obrovské množstvo ľudí naraz. I keď spôsobuje mutácia menej závažný priebeh, bude pacientov v nemocniciach nakoniec viac.

Rekordné počty nových prípadov v závere minulého roka hlásilo už aj Taliansko. Za jeden deň v Taliansku pribudlo 144-tisíc nových prípadov ochorenia COVID-19. Je to najvyšší denný nárast počtu prípadov v Taliansku od začiatku pandémie. Ide zároveň o 17.500 nových prípadov viac ako krajina hlásila deň pred tým.

- Inzercia -

Na ochorenie COVID-19 zomrelo za posledný deň 155 ľudí a celkovo v krajine zomrelo zhruba 137.400 nakazených koronavírusom. Nakazených v Taliansku je už viac ako 6 miliónov.

Vysoké počty nových prípadov, ale za posledný deň minulého roka hlásili aj Grécko a tiež Portugalsko. V Portugalsku pribudlo 31-tisíc nových prípadov a v Grécku dokonca viac ako 40-tisíc nových prípadov.

- Inzercia -

Mohlo by sa vám páčiť

Pozri tiež ďalšie články:

Obľúbené