1.5 C
Bratislava
streda, 26 januára, 2022

Digitálny COVID preukazu EÚ o očkovaní bude platiť 9 mesiacov

Od 1. februára bude platnosť tohto dokladu...

COVID-19: Pribudlo 9.855 prípadov a 23 úmrtí

Celkový počet zaočkovaných osôb prvou dávkou vakcíny...

Karanténa bude len 5-dňová. Záležať bude od priebehu

Podľa hygienikov ide o snahu zachovať chod...

Tabuľky s evidenčným číslom vozidla bude Slovensko nakupovať lacnejšie

SlovenskoTabuľky s evidenčným číslom vozidla bude Slovensko nakupovať lacnejšie

Namiesto sumy 7,17 eura za kus bez DPH zaplatí za jednu 3,95 eura, čo predstavuje 45-percentnú úsporu.

Novým dodávateľom bude česká spoločnosť SPM – Security Paper Mill, s ktorou ministerstvo podpísalo rámcovú dohodu koncom decembra.

V stredu 5. januára 2022 o tom informovali minister vnútra Roman Mikulec a štátny tajomník MV SR Ján Lazar. Naznačili, že v budúcnosti by si tabuľky mohol štát zabezpečovať sám.

 „Verejné obstarávanie sme vyhlásili už v novembri 2020, bohužiaľ, sme ho boli schopní uzavrieť až na sklonku roka 2021. Dochádzalo k mnohým obštrukciám tretích strán. Na úrad pre verejné obstarávanie boli podané štyri podnety a pri každom vydal úrad uznesenie, ktorým verejné obstarávanie pozastavil. Na základe týchto obštrukcií muselo ministerstvo predlžovať lehotu na predloženie ponúk neuveriteľných 17-krát,“

PRIBLÍŽIL PROCES OBSTARÁVANIA MINISTER ROMAN MIKULEC.

Uzatvorením novej rámcovej zmluvy sa podľa Romana Mikulca ukončil 20-ročný monopol doterajšieho dodávateľa. MV SR len v roku 2022 predpokladá úsporu minimálne 3,5 milióna eur. Minister pripustil aj debatu s ministerstvom financií o znížení poplatkov za tabuľky aj pre občanov.

- Inzercia -

Spoločnosť dodáva tabuľky aj v Českej republike. Vyššiu cenu za kus oproti ČR zdôvodnil minister Mikulec náročnejšou logistikou a inými požiadavkami na ochranné prvky.  

Tabuľky by si v budúcnosti mohol podľa štátneho tajomníka Jána Lazara štát zabezpečovať aj sám. 

„Štátna akciová spoločnosť Automobilové opravovne MV SR je v záverečnej fáze verejného obstarávania na dodávku technológie na výrobu tabuliek evidenčných čísel,“

NAČRTOL S TÝM, ŽE CENA BY MOHLA BYŤ EŠTE NIŽŠIA.

Dočasný riaditeľ odboru dopravnej polície Prezídia Policajného zboru Tomáš Vrábel vysvetlil, že prechodné obdobie medzi platnosťou jednej a druhej zmluvy neohrozí vydávanie nových tabuliek s evidenčným číslom. 

Oneskorenie môže nastať iba pri zadávaní vlastného textu, alebo pri tabuľkách na nosiče na bicykle, neovplyvní to však možnosť používať vozidlá v cestnej premávke. 

- Inzercia -

Mohlo by sa vám páčiť

Pozri tiež ďalšie články:

Obľúbené