3.4 C
Bratislava
streda, 26 januára, 2022

Digitálny COVID preukazu EÚ o očkovaní bude platiť 9 mesiacov

Od 1. februára bude platnosť tohto dokladu...

COVID-19: Pribudlo 9.855 prípadov a 23 úmrtí

Celkový počet zaočkovaných osôb prvou dávkou vakcíny...

Karanténa bude len 5-dňová. Záležať bude od priebehu

Podľa hygienikov ide o snahu zachovať chod...

Susedská hádka v Kútoch skončila v nedeľu streľbou

SlovenskoTrnavaSusedská hádka v Kútoch skončila v nedeľu streľbou

Policajti zo Šaštína – Strážov vyšetrujú incident medzi susedmi ako ublíženie na zdraví a výtržníctvo. Strelec skončil v cele, neskôr ho prepustili.

Zo skutku je podľa polície podozrivý 44 ročný muž, ktorý mal po slovnej výmene názorov vytiahnuť podvečer, neďaleko svojho domu, najskôr vzduchovku a neskôr pištoľ. Podľa prvotných informácií mali byť zbrane použité na výstrahu pred skupinou asi 10 osôb a ich psa.

„Jedna z rán však zasiahla na mieste do nohy miestneho muža a spôsobila mu priestrel ľavej nohy. Či išlo o odrazenú strelu alebo priamo úmysel, polícia preverí cez súdneho znalca,“

UVIEDLA POLÍCIA.

Zranený muž skončil po zásahu v skalickej nemocnici. Policajti na mieste činu zadržali strelca, ktorému mu po incidente namerali v dychu 0,60 mg/l, čo je v prepočte 1,25 promile.

„So súhlasom prokurátora vykonali policajti na mieste prehliadku osoby a tela, zaistili dve strelné zbrane, ktoré boli použité pri skutku a zároveň zaistili všetky ostatné zbrane, ktoré mal muž v legálnej držbe. Muža obmedzili na osobnej slobode a umiestnili do cely policajného zaistenia. Po vykonaní potrebných procesných úkonoch bol muž, po dohode s dozorujúcim prokurátorom, prepustený na slobodu. Prípadom sa naďalej intenzívne zaoberáme. Nie je vylúčené, že príde aj k zmene právnej kvalifikácie,“

DOPLNILA POLÍCIA.
- Inzercia -

Mohlo by sa vám páčiť

Pozri tiež ďalšie články:

Obľúbené