0,00 €

Žiadne produkty v košíku.

Polícia rozbila gang prevádzačov. Hrozí im 10-ročné väzenie

Policajti Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii rozložili organizovanú skupinu prevádzačov, ktorá dlhodobo na území východoslovenského kraja páchala trestnú činnosť prevozom nelegálnych migrantov zo Slovenska cez Českú republiku, prípadne cez Poľsko do Nemecka.

Americký FDA schválil podávania tretej dávky vakcíny Comirnaty pre najviac rizikové skupiny

Americký Úrad pre kontrolu potravín a liečiv (FDA) schválil použitie tretej dávky vakcíny Comirnaty od konzorcia Pfizer a BioNTech pre použitie u najviac rizikových skupiny obyvateľov v USA.

Iba 22-ročný mladík spôsobil ťažkú dopravnú nehodu, podľa polície letel ako blázon

Iba 22-ročný vodič z okresu Košice – okolie viedol vozidlo zn. Škoda, po ceste v smere od obce Ďurďošík na obec Košické Oľšany, pričom v katastri obce Ďurďošík, po prejazde tiahlej pravotočivej zákruty, z dôvodu neprispôsobenia rýchlosti svojim schopnostiam, vlastnostiam vozidla a nákladu, stratil kontrolu nad vozidlom, prešiel do protismernej časti vozovky, otočil sa o 360 stupňov a pravou zadnou časťou narazilo do prednej časti vozidla zn. Mazda, ktoré v tom čase viedol 62-ročný muž z okresu Medzilaborce.

Predpoveď počasia na štvrtok 23.09.2021

Polooblačno. Spočiatku miestami hmla alebo zamračené nízkou oblačnosťou. Popoludní pribúdanie oblačnosti. Oteplenie.

SHMÚ vydal výstrahu prvého stupňa pred prízemným mrazom

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal výstrahu prvého stupňa pred prízemným mrazom v časti okresov stredného a východného Slovenska. V týchto okresoch sa vo výške 5 cm nad povrchom ojedinele očakáva dosiahnutie minimálnej teploty vzduchu od 0 až do mínus 3 °C. Takýto prízemný mráz predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre teplomilné rastliny.

Finančná správa: Po kontrole pokladní tržba rastie

Augustové kontroly registračných pokladníc opätovne ukázali, že podnikatelia najčastejšie porušujú zákon o používaní ERP tým, že neevidujú tržby. Kontrolóri preverili spolu 822 podnikateľských subjektov, pričom urobili 343 kontrolných nákupov a 479 online monitorovaní na mieste.

Čo robiť, ak ste boli v úzkom kontakte s COVID 19?

Všetkým osobám, ktoré prišli do úzkeho kontaktu s osobou, ktorá sa neskôr stala osobou pozitívnou na ochorenie COVID-19, počas obdobia dvoch dní predo dňom odberu vzorky biologického materiálu tejto osobe alebo dvoch dní pred objavením sa prvých klinických príznakoch ochorenia u tejto osoby do skončenia jej izolácie sa nariaďuje...

Gröhling: Mali by sme veriť vedeckým faktom a odborným názorom a dôverovať očkovaniu

Gröhling zároveň naďalej poukazuje na dôležitosť očkovania. Momentálne je zaočkovanosť zamestnancov škôl na úrovni 68%. V okrese Tvrdošín, ktorý bol dnes cieľom návštevy ministra, je zaočkovanosť v školstve na úrovni 65 %. Čo sa týka detí, vo veku 12 až 17 rokov, celoslovenská miera zaočkovanosti je 23,4 %.

Minister zdravotníctva vydal prvým nemocniciam príkaz na reprofilizáciu nemocničných postelí pre pacientov s koronavírusom

Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský vydal prvým nemocniciam pokyn na prípravu lôžkového fondu za účelom ich pripravenosti na zvýšený nápor pacientov s COVID-19 alebo s podozrením naň.

Ekonomika stúpne o 3,7 %, rásť bude aj v ďalších rokoch

Ministerstvo financií predpokladá, že slovenská ekonomika bude v tomto aj v budúcom roku báť. Podľa správy Inštitútu finančnej politiky sa dá očakávať aj rast miezd.

Ministerstvo financií začalo posielať SMS a maily výhercom v očkovacej lotérii

Ministerstvo financií začalo posielať výhercom v očkovacej lotérii (prémii) SMS a mail s informáciou o výhre. Štandardné výhry ministerstvo financií vypláca do 30 dní. Prémiové výhry, ktoré sa losujú v priamom prenose na RTVS posiela ministerstvo financií priamo na účet výhercu do 60 dní od výhry.

Šírenie koronavírusu sa v Nemecku spomaľuje

Posledných niekoľko dní v Nemecku sa šírenie koronavírusu SARS-CoV-2 spomaľuje. Za posledný deň pribudlo 10.500 nových prípadov ochorenie COVID-19. Za včerajší deň pribudlo 71 nových úmrtí v Nemecku.

Predpoveď počasia na stredu 22.09.2021

Oblačno až zamračené a na viacerých miestach dážď alebo prehánky, od cca 1600 m sneženie. Popoludní ustávanie zrážok a čiastočné zmenšovanie oblačnosti. Chladno.

Cestujúci dostanú vyše dvesto vylepšených zastávok. DPB Osadí nové prístrešky aj označníky

V hlavnom meste pribudne vyše 200 nových prístreškov na autobusových, trolejbusových a električkových zastávkach. Vzniknú najmä na miestach, kde doteraz chýbali. DPB doplní zastávky o nové označníky a vitríny, vďaka ktorým cestujúci nebudú lúštiť grafikon zo zmoknutého a poškodeného cestovného poriadku.

Poslanci opätovne presunuli novelu štátneho občianstva na ďalšiu schôdzu

Poslanci Národnej rady SR opäť presunuli rokovanie o novele zákona o štátnom občianstve. Rokovať o nej majú na októbrovej schôdzi. Poslanci novelu posunuli do druhého čítania ešte v marci.

V auguste na Slovensku už absolútne dominoval delta variant

Delta variant vírusu SARS-CoV-2 mal v mesiaci august takmer výhradné zastúpenie v populácii. Laboratóriá ho sekvenovaním potvrdili v takmer 99% pozitívnych vzoriek.

Tragická nehoda pri Polomke stála život 43-ročnú ženu

Včera večer došlo na ceste 1/66 v smere z Polomky na Brezno k tragickej dopravnej nehode, pri ktorej bola usmrtená 43-ročná žena. Podľa doterajších zistení polície mala 29-ročná vodička zraziť ženu ležiacu na pravej strane cesty, ktorá zraneniam podľahla.

Diaľnicu do Bratislavy na D1 blokuje horiaci kamión

Na diaľnici D1 (34 KM) v smere do Bratislavy blokuje všetky jazdné pruhy horiaci kamión. Na mieste zasahujú všetky záchranné zložky.

Agresívni antivaxeri napadli pracovníka SBS. Skončili v cele a čaká ich basa

Dvaja muži vo veku 20 a 27 rokov z obce Veľká Lomnica boli obvinení z trestného činu výtržníctva, spáchaného formou spolupáchateľstva. Prípadom sa zaoberá polícia v Poprade.

Neohlásený protest Uhríkovej Republiky a autobusových dopravcov komplikuje dopravu v Bratislave

Polícia na Facebooku upozornila na nepovolený protest, za ktorým stojí mimoparlamentná extrémistická strana Republika Mila Uhríka. Dopravu pre Úradom vlády zablokovalo niekoľko autobusov. Problémy s prejazdnosťou má aj bratislavská MHD. Autobusy má mieriť pred budovu Národnej rady SR.