1.5 C
Bratislava
streda, 26 januára, 2022

Digitálny COVID preukazu EÚ o očkovaní bude platiť 9 mesiacov

Od 1. februára bude platnosť tohto dokladu...

COVID-19: Pribudlo 9.855 prípadov a 23 úmrtí

Celkový počet zaočkovaných osôb prvou dávkou vakcíny...

Karanténa bude len 5-dňová. Záležať bude od priebehu

Podľa hygienikov ide o snahu zachovať chod...

SHMÚ varuje pred prudkým vetrom na horách

SlovenskoSHMÚ varuje pred prudkým vetrom na horách

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal na niekoľko nasledujúcich dní výstrahu prvého a druhého stupňa pred silným vetrom.

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal výstrahu druhého stupňa pred silným vetrom. V okresoch na severe Slovenska sa na hrebeňoch tatier miestami očakáva výskyt silného vetra s priemernou rýchlosťou nad 90 km/h, ktorý dosiahne krátkodobo v nárazoch rýchlosť od 135 až do 160 km/h.

Predpokladaná rýchlosť vetra je v danej ročnej dobe a oblasti nadpriemerná a predstavuje zvýšené nebezpečenstvo pre ľudské aktivity (najmä pre pešiu turistiku a horolezectvo).

Výstraha druhého stupňa pred silným vetrom na horách platí v okresoch: Tvrdošín, Liptovský Mikuláš, Brezno, Poprad.

Prvý stupeň

- Inzercia -

Okrem výstrahy druhého stupňa vydal Slovenský hydrometeorologický ústav aj výstrahu prvého stupňa pred silným vetrom na horách. V severných okresoch Slovenska sa na horách v polohách nad pásmom lesa očakáva výskyt vetra, ktorý dosiahne krátkodobo v nárazoch rýchlosť od 110 až do 135 km/h.

Predpokladaná rýchlosť vetra je v danej ročnej dobe a oblasti bežná, no predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity (najmä pre pešiu turistiku a horolezectvo).

Výstraha prvého stupňa pred silným vetrom na horách platí v okresoch: Námestovo, Dolný Kubín, Ružomberok, Žilina, Martin, Banská Bystrica.

- Inzercia -

Mohlo by sa vám páčiť

Pozri tiež ďalšie články:

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Obľúbené