3.4 C
Bratislava
streda, 26 januára, 2022

Digitálny COVID preukazu EÚ o očkovaní bude platiť 9 mesiacov

Od 1. februára bude platnosť tohto dokladu...

COVID-19: Pribudlo 9.855 prípadov a 23 úmrtí

Celkový počet zaočkovaných osôb prvou dávkou vakcíny...

Karanténa bude len 5-dňová. Záležať bude od priebehu

Podľa hygienikov ide o snahu zachovať chod...

Severná Kórea oslavovala propagandou aj ohňostrojom

SvetSeverná Kórea oslavovala propagandou aj ohňostrojom

Komunistická Severná Kórea privítala nový rok propagandou aj veľkolepým ohňostrojom. Stovky tisíc ľudí pritom v krajine hladujú.

Komunistický režim diktátora Kim Čong-una sa rozhodol pre veľkolepé oslavy konca starého roka a privítania nového roka. Krajina, ktorá nedokáže uživiť obyvateľov sa rozhodla pre veľkolepý ohňostroj a propagandu.

Na pódiu sa počas posledných minút starého roka spievalo a tancovalo. Autoritársky režim nezabudol ani na tradičnú propagandu a vo videu sa prehrávali úspechy komunistického režimu.

Kim Čong-un chcel svetu ukázať úspechy a výdobytky režimu. Chválil sa tiež prírodnými krásami a turistickými atrakciami.

- Inzercia -

Vítanie nového roka potom zavŕšil tradičný ohňostroj. Krajina sa pritom dlhodobo borí v problémoch a stovky tisíc ľudí trpia chudobou a hladom.

Veľkolepé oslavy sa v Severnej Kórey konali aj pominulé roky. Diktátorský režim vodcu Kim Čong-una tvrdí, že v krajine nemali zatiaľ žiadny prípad ochorenia COVID-19. Je to však nepravdepodobné, ale propaganda drží všetky údaje v tajnosti.

- Inzercia -

Mohlo by sa vám páčiť

Pozri tiež ďalšie články:

Obľúbené