3.4 C
Bratislava
streda, 26 januára, 2022

Digitálny COVID preukazu EÚ o očkovaní bude platiť 9 mesiacov

Od 1. februára bude platnosť tohto dokladu...

COVID-19: Pribudlo 9.855 prípadov a 23 úmrtí

Celkový počet zaočkovaných osôb prvou dávkou vakcíny...

Karanténa bude len 5-dňová. Záležať bude od priebehu

Podľa hygienikov ide o snahu zachovať chod...

Riziko hospitalizácie je pri omikrone tretinové. Problémom môže byť vysoká infekčnosť

SvetVeľká BritániaRiziko hospitalizácie je pri omikrone tretinové. Problémom môže byť vysoká infekčnosť

Štúdia britských vedcov ukazuje, že riziko hospitalizácie pri mutácii omikron je asi tretinové oproti delte. Problémom je však vysoká infekčnosť.

Štúdia britských vedcov, ktorých výsledky publikovala agentúra Reuters ukazuje, že riziko hospitalizácie pri mutácii omikron je tretinové pri porovnaní s deltou. Problémom môže byť vysoká infekčnosť mutácie omikron, ktoré je oproti delte výrazne vyššia.

Britský vedci skúmali viac ako milión infekcií oboch typov mutácii. Británia podobne ako niektoré ďalšie krajiny v posledných dňoch hlási rekordné počty nových prípadov. Stúpať začali aj hospitalizácie, ale zatiaľ stúpajú pomalšie ako v prípade predchádzajúcich vrcholov pandémie.

Rovnako počet pacientov, ktorí potrebujú lôžka s umelou pľúcnou ventiláciou, zostal počas decembra stabilný a to aj napriek rastúcemu počtu nových prípadov.

- Inzercia -

Problémom omikronu je, ale jeho výrazne vyššia infekčnosť. I keď mutácia omikron spôsobuje miernejší priebeh, práve vysoká infekčnosť môže zaplniť nemocnice. Odborníci upozorňujú, že v nemocniciach môže skončiť viac pacientov ako tomu bolo pri delte.

- Inzercia -

Mohlo by sa vám páčiť

Pozri tiež ďalšie články:

Obľúbené