1.5 C
Bratislava
streda, 26 januára, 2022

Digitálny COVID preukazu EÚ o očkovaní bude platiť 9 mesiacov

Od 1. februára bude platnosť tohto dokladu...

COVID-19: Pribudlo 9.855 prípadov a 23 úmrtí

Celkový počet zaočkovaných osôb prvou dávkou vakcíny...

Karanténa bude len 5-dňová. Záležať bude od priebehu

Podľa hygienikov ide o snahu zachovať chod...

Rezort financií posúva termíny na očkovanie pre získanie očkovacieho bonusu

COVID-19Rezort financií posúva termíny na očkovanie pre získanie očkovacieho bonusu

Vláda posunula termín na očkovanie pre seniorov bez registrácie. Po novom je potrebné sa pre získanie očkovacie bonusu zaočkovať do konca januára.

Vzhľadom na pretrvávajúcu pandemickú situáciu a vývoj záujmu seniorov o očkovanie proti ochoreniu COVID-19 vláda predĺžila lehoty na absolvovanie takéhoto očkovania do 31.1.2022.

Predĺženie lehoty na očkovanie sa ale netýka absolvovania vakcinácie jednodávkovou očkovacou látkou Janssen (pri nej je potreba zaočkovať sa najneskôr do 15.1.2022 a preočkovať posilňovacou dávkou najneskôr do 15.3.2022).

Toto opatrenie vychádza v ústrety najmä tým seniorom, ktorí uvažujú nad absolvovaním vakcinácie bez registrácie. Aj naďalej platí, že zariadenia sociálnych služieb, ale aj množstvo obcí využíva možnosť zabezpečenia očkovania pre svojich obyvateľov (najmä tých imobilných) prostredníctvom výjazdových očkovacích tímov, a teda bez registrácie.

- Inzercia -

Výjazdové očkovacie tímy mali rozplánované očkovania v priebehu celého mesiaca január 2022. Z uvedeného dôvodu sa pomerne veľká skupina seniorov dostane k potrebnému očkovaniu až v druhej polovici januári 2022, čím by mohli stratiť nárok na finančnú odmenu. Podľa najaktuálnejších údajov je to viac ako 16 tis. seniorov.

To znamená, že na získanie pomoci je potrebné:

  • zaočkovať sa prvou, druhou alebo treťou dávkou (pri dvojdávkových vakcínach), na ktorú má aktuálne nárok do 31.1.2022 bez ohľadu na registráciu (odporúčame však registrovať sa na očkovanie na stránke korona.gov.sk),
  • zaočkovať sa jednodávkovou vakcínou Janssen najneskôr do 15.1.2022 a zároveň sa preočkovať posilňovacou dávkou najneskôr do 15.3.2022 (nie je povinnosť registrácie).
- Inzercia -

Mohlo by sa vám páčiť

Pozri tiež ďalšie články:

Obľúbené