3.4 C
Bratislava
streda, 26 januára, 2022

Digitálny COVID preukazu EÚ o očkovaní bude platiť 9 mesiacov

Od 1. februára bude platnosť tohto dokladu...

COVID-19: Pribudlo 9.855 prípadov a 23 úmrtí

Celkový počet zaočkovaných osôb prvou dávkou vakcíny...

Karanténa bude len 5-dňová. Záležať bude od priebehu

Podľa hygienikov ide o snahu zachovať chod...

Rezort diplomacie upozorňuje pred cestami do Kazachstanu

SvetRezort diplomacie upozorňuje pred cestami do Kazachstanu

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí vystríha pred cestou do Kazachstanu a v prípade cesto do tejto krajiny odporúča registráciu.

V Kazachstane bol 5. januára 2022 vyhlásený na celom území krajiny výnimočný stav. V jeho dôsledku je zavedený zákaz vychádzania v čase od 23.00 h do 7.00 h ráno, obmedzenie slobody pohybu, zákaz konania hromadných podujatí, zákaz predaja zbraní a alkoholu, zosilnenie kontroly bezpečnostných zložiek vrátane previerok dokumentov. Platnosť opatrenia je do 19. januára 2022.

V tejto súvislosti odporúča slovenský rezort diplomacie slovenským občanom, aby počas pobytu v Kazachstane zachovávali zvýšenú obozretnosť, vyhýbali sa masovým zhromaždeniam a pouličným zhlukom ľudí a rešpektovali pokyny bezpečnostných zložiek.

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí odporúča tiež slovenským občanom nachádzajúcim sa v Kazachstane, prípadne do krajiny prichádzajúcim, aby využili možnosť dobrovoľnej registrácie na stránke Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR alebo prostredníctvom mobilnej aplikácie Svetobežka.

- Inzercia -

V prípade núdze kontaktujte Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Nur-Sultane na telefónnom čísle: +7 7172 790 689, v mimopracovnej dobe na telefónnom čísle: +7 701 672 5597, prípadne e-mailom na adrese: emb.nur-sultan@mzv.sk.

- Inzercia -

Mohlo by sa vám páčiť

Pozri tiež ďalšie články:

Obľúbené