1.5 C
Bratislava
streda, 26 januára, 2022

Digitálny COVID preukazu EÚ o očkovaní bude platiť 9 mesiacov

Od 1. februára bude platnosť tohto dokladu...

COVID-19: Pribudlo 9.855 prípadov a 23 úmrtí

Celkový počet zaočkovaných osôb prvou dávkou vakcíny...

Karanténa bude len 5-dňová. Záležať bude od priebehu

Podľa hygienikov ide o snahu zachovať chod...

Rady hygienikov ako sa vyhnúť nákaze covidom

COVID-19Rady hygienikov ako sa vyhnúť nákaze covidom

Hygienici dnes na Facebooku zverejnili 7 rád ako sa vyhnúť nákaze koronavírusom SARS-CoV-2. Radia dodržiavať opatrenia a nechať sa zaočkovať.

Hygienici na Facebooku zverejnili niekoľko rád ako sa vyhnúť nákaze ochorením COVID-19. Aj na Slovensku sa už šíri vysokoinfekčný variant omikron, ktorý môže spôsobiť opätovné masívne šírenie vírusu a štvrtú vlnu pandémie.

Čo radia hygienici?

  • Necháme sa zaočkovať proti COVID-19 a využijeme aj posilňujúcu dávku vakcíny.
  • Od ľudí mimo našej domácnosti si držíme aspoň dvojmetrový odstup.
  • V interiéri sa chránime respirátorom, v exteriéri máme v spoločnosti iných správne nasadené rúško, ktoré prekrýva ústa aj nos.
  • V prípade pozitívneho výsledku testu na COVID-19 obratom informujeme ľudí, s ktorými sme sa stretli dva dni pred pozitívnym výsledkom alebo dva dni pred objavením sa prvých klinických príznakov ochorenia.
  • Dodržiavame odporúčané postupy pri testovaní, ako aj nariadenú domácu izoláciu či karanténu po kontakte s pozitívnym, prípadne po návrate zo zahraničia.
  • Nezabúdame pravidelne nárazovo vetrať. Nezdržiavame sa v zle vetranom priestore a vyhýbame sa miestam s vysokou koncentráciou ľudí.
  • Často a dôsledne si umývame ruky mydlom, prípadne používame dezinfekciu. Zbytočne sa nedotýkame tváre a sme zdržanliví pri podávaní rúk.
- Inzercia -

Mohlo by sa vám páčiť

Pozri tiež ďalšie články:

Obľúbené