1.5 C
Bratislava
streda, 26 januára, 2022

Digitálny COVID preukazu EÚ o očkovaní bude platiť 9 mesiacov

Od 1. februára bude platnosť tohto dokladu...

COVID-19: Pribudlo 9.855 prípadov a 23 úmrtí

Celkový počet zaočkovaných osôb prvou dávkou vakcíny...

Karanténa bude len 5-dňová. Záležať bude od priebehu

Podľa hygienikov ide o snahu zachovať chod...

Pri celoeurópskej akcii odhalili podvodníkov, ktorí krátili dane

FinancieDanePri celoeurópskej akcii odhalili podvodníkov, ktorí krátili dane

Viac ako 60 príslušníkov Kriminálneho úradu finančnej správy (KÚFS) sa zapojilo do európskej akcie zameranej na odhalenie únikov na cle a daniach. Podarilo sa im zaistiť viacero listín a údajov súvisiacich s podozrivými colnými konaniami.

Na Slovensku sa tento týždeň uskutočnila rozsiahla akcia zameraná na odhalenie colných a daňových podvodov, do ktorej sa zapojili aj príslušníci Kriminálneho úradu finančnej správy.

Viac ako 60 ozbrojených príslušníkov FS prevažne na západnom Slovensku vykonalo 11 domových prehliadok a prehliadok iných priestorov v súvislosti s vedeným trestným stíhaním pre páchanie trestného činu krátenia dane a poistného ako aj porušovania predpisov o obehu tovaru v styku s cudzinou. Podarilo sa im zaistiť viacero listín a údajov súvisiacich s predmetnými podozrivými colnými konaniami.

Trestné stíhanie je vedené Úradom európskej prokuratúry a súvisí z porušením colných predpisov pri dovoze tovaru ako aj porušením colného režimu s oslobodením od DPH pri dodaní tovaru do iného členského štátu.

- Inzercia -

Okrem Slovenska boli do akcie zapojené aj iné členské štáty Európskej únie. Spôsobená škoda predstavuje viac ako 40 miliónov eur. Vyšetrovanie potrvá najbližšie mesiace. Vzhľadom na neverejnosť prípravného konania v súčasnom štádiu preto nemôže finančná správa poskytovať bližšie podrobnosti.

- Inzercia -
Zdroj:FS SR

Mohlo by sa vám páčiť

Pozri tiež ďalšie články:

Obľúbené