3.4 C
Bratislava
streda, 26 januára, 2022

Digitálny COVID preukazu EÚ o očkovaní bude platiť 9 mesiacov

Od 1. februára bude platnosť tohto dokladu...

COVID-19: Pribudlo 9.855 prípadov a 23 úmrtí

Celkový počet zaočkovaných osôb prvou dávkou vakcíny...

Karanténa bude len 5-dňová. Záležať bude od priebehu

Podľa hygienikov ide o snahu zachovať chod...

Prezidentka v Ľubľane: Slovinsko nám môže byť v mnohom inšpiráciou

Krátke správyPrezidentka v Ľubľane: Slovinsko nám môže byť v mnohom inšpiráciou

Prezidentka Zuzana Čaputová navštívila vo štvrtok 14. októbra 2021 Slovinsko. Oficiálna návšteva prezidentky SR sa uskutočnila na pozvanie prezidenta Boruta Pahora, s ktorým prezidentka rokovala hneď po prílete do Ľubľany nielen o rozvoji bilaterálnych vzťahov, ale aj o súčasnej situácii v kontexte pandémie a vyrovnávaní sa s jej dôsledkami vďaka Plánu obnovy, či o procese rozširovania EÚ o krajiny západného Balkánu. 

Dôležitou témou návštevy boli opatrenia na ochranu životného prostredia a riešenia klimatickej krízy. Súčasťou delegácie prezidentky boli aj zástupcovia samospráv štyroch krajských miest – Bratislavy, Košíc, Žiliny a Trnavy, ktorí sa zúčastnili na workshope k témam obehovej ekonomiky a klimatickej adaptácie miest, ktorý organizovalo hlavné mesto Ľubľana.

Spolu s prezidentkou si prezreli aj regionálne centrum spracovania odpadu – najmodernejšiu továreň na spracovanie zmesového a biologického odpadu v Európe. 

- Inzercia -

Prezidentka okrem toho navštívila aj Triglavský národný park, ktorý môže byť pre Slovensko inšpiráciou v kombinácii udržateľného rozvoja cestovného ruchu a ochrany prírody a biodiverzity. Prezidentku v Ľubľane prijal aj predseda slovinského parlamentu Igor Zorčič a premiér Janez Janša.

- Inzercia -

Mohlo by sa vám páčiť

Pozri tiež ďalšie články:

Obľúbené