1.5 C
Bratislava
streda, 26 januára, 2022

Digitálny COVID preukazu EÚ o očkovaní bude platiť 9 mesiacov

Od 1. februára bude platnosť tohto dokladu...

COVID-19: Pribudlo 9.855 prípadov a 23 úmrtí

Celkový počet zaočkovaných osôb prvou dávkou vakcíny...

Karanténa bude len 5-dňová. Záležať bude od priebehu

Podľa hygienikov ide o snahu zachovať chod...

Prezidentka prijala olympijských medailistov z Tokia

Prezidentka prijala olympijských medailistov z Tokia

Prezidentka Zuzana Čaputová prijala v stredu 18. augusta 2021 v Prezidentskom paláci úspešných členov slovenskej olympijskej výpravy, ktorým sa na letných olympijských hrách v Tokiu podarilo získať olympijské medaily.

Na stretnutí s prezidentkou sa zúčastnili reprezentantka v športovej streľbe a olympijská víťazka Zuzana Rehák Štefečeková, vodný slalomár Jakub Grigar a golfový reprezentant Rorry Sabattini, ktorí získali strieborné medaily a reprezentanti v rýchlostnej kanoistike Erik Vlček, Samuel Baláž, Adam Botek a Denis Myšák, ktorí získali bronz v disciplíne K4 na 500 m. 

Prezidentka sa všetkým olympionikom a olympioničkám poďakovala za vzornú reprezentáciu Slovenskej republiky na najprestížnejšom športovom podujatí sveta. 

- Inzercia -

„Priznám sa, že si ani nedokážem predstaviť, koľko úsilia ste museli k svojmu talentu pridať, aby ste sa stali olympijskými medailistami. Ďakujem Vám za obrovské sebaobetovanie, ktoré ste museli pre svoj úspech a úspech nášho športu podstúpiť, kým ste sa dostali na stupne víťazov. Celé Slovensko s napätím sledovalo vaše výkony, držalo vám palce a z vášho úspechu sa tešilo spolu s vami,“ povedala Čaputová.

Prezidentka sa poďakovala aj Slovenskému olympijskému a športovému výboru a všetkým zanieteným športovým funkcionárom za to, že sa športovcom snažili vytvoriť také podmienky, aby mohli úspešne súťažiť s najlepšími športovcami sveta. Verí, že tieto úspechy dopomôžu k tomu, aby sa šport na Slovensku úspešne rozvíjal a mal aj širokú spoločenskú podporu. 

- Inzercia -

Mohlo by sa vám páčiť

Pozri tiež ďalšie články:

Obľúbené