3.4 C
Bratislava
streda, 26 januára, 2022

Digitálny COVID preukazu EÚ o očkovaní bude platiť 9 mesiacov

Od 1. februára bude platnosť tohto dokladu...

COVID-19: Pribudlo 9.855 prípadov a 23 úmrtí

Celkový počet zaočkovaných osôb prvou dávkou vakcíny...

Karanténa bude len 5-dňová. Záležať bude od priebehu

Podľa hygienikov ide o snahu zachovať chod...

Prezidentka otvorila začiatok školského roka na Základnej škole Dubová v Bratislave

Prezidentka otvorila začiatok školského roka na Základnej škole Dubová v Bratislave

Prezidentka Zuzana Čaputová vo štvrtok 2. septembra 2021 otvorila začiatok školského roka na Základnej škole Dubová v Bratislave, ktorá venuje osobitnú pozornosť nielen akademickému rozvoju, ale aj duševnému zdraviu svojich žiačok a žiakov.

Prezidentka je rada, že pre tento rok máme pre školy jasný plán – školy otvorené maximálne ako je možné bez plošných zatváraní.

„Dlhé mesiace dištančného vzdelávania si vyžiadali od našich detí daň, nielen čo sa týka akademického rozvoja, ale vo veľkej miere aj na duševnom zdraví. Bolo mi preto potešením dnes otvoriť školský rok na Základnej škole Dubová v Bratislave. Táto škola venuje osobitnú pozornosť práve emocionálnemu prežívaniu, podpore zdravých vzťahov a vzájomnej empatie,“

povedala prezidentka SR Zuzana Čaputová.

Žiačkam a žiakom sa prezidentka prihovorila slovami povzbudenia do nadchádzajúcich dní a zamestnancom škôl zaželala veľa síl a energie pri plnení ich dôležitého poslania.

„Milé žiačky a žiaci, študentky a študenti, želám vám, aby sa vám darilo byť najlepšími, akými dokážete byť. Nemyslím tým mať samé jednotky – ale pracovať na sebe, byť poctiví k učeniu a byť pozorní k druhému. A ak urobíte chybu, ak sa niečo nevydarí, to vôbec nevadí – každému sa to stáva, z chýb sa učíme a stávame sa múdrejšími. Škola nech je pre vás všetkých miestom inšpirácie a pohody,“

doplnila prezidentka Zuzana Čaputová.
- Inzercia -

Mohlo by sa vám páčiť

Pozri tiež ďalšie články:

Obľúbené