1.5 C
Bratislava
streda, 26 januára, 2022

Digitálny COVID preukazu EÚ o očkovaní bude platiť 9 mesiacov

Od 1. februára bude platnosť tohto dokladu...

COVID-19: Pribudlo 9.855 prípadov a 23 úmrtí

Celkový počet zaočkovaných osôb prvou dávkou vakcíny...

Karanténa bude len 5-dňová. Záležať bude od priebehu

Podľa hygienikov ide o snahu zachovať chod...

Pozor pred poľadovicou na horských priechodoch

SlovenskoPozor pred poľadovicou na horských priechodoch

Všetky sledované úseky diaľnic a rýchlostných ciest na území SR sú zjazdné, povrch vozoviek je na západnom Slovensku prevažne suchý, na ostatnom území až vlhký.

Cesty I., II. a III. triedy na území Slovenska sú zjazdné, povrch vozoviek je na západnom Slovensku a na juhu územia prevažne suchý až vlhký, na ostatnom území vlhký až mokrý.

V hornatejších oblastiach stredného a východného Slovenska sú vozovky miestami pokryté vrstvou čerstvého, kašovitého alebo utlačeného snehu hr. 1-3 cm.

Miestami zľadovatený sneh hr. 1-2 cm sa nachádza na cestách II/558 Stakčín – Ulič, II/542 Spišská Belá – Spišská Stará Ves, II/543 Hniezdne – Červený Kláštor-Lysá nad Dunajcom a cestách III. tried v obvodoch Stakčín, Banská Štiavnica, Haligovce, Polkanová, Ilava, Martin a Spišská Stará Ves. Pozor, poľadovica je na vozovke cesty I/72 Čertovica – Kráľova Lehota.

- Inzercia -

Horské prechody (HP) na území Slovenska sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne vlhký až mokrý. Na HP Huty a Podspády sa na vozovke nachádza miestami utlačený sneh hr. 1-2 cm. Pozor, na HP Donovaly je na vozovke miestami zľadovatený sneh a na HP Vrchslatina je poľadovica

Upozornenia pre vodičov:

  • Pozor, poľadovica je na vozovke cesty I/72 Čertovica – Kráľova Lehota a na HP Vrchslatina.
  • Úsek cesty II/584 Srdiečko – Bystrá (I/72) je zjazdný len so snehovými reťazami pre všetky vozidlá.
  • HP Príslop (I/78), Šútovce (III/1774) a cesta I/64 Nitrianske Pravno (II/519) – Fačkovské sedlo sú v zimnej sezóne uzavreté pre vozidlá nad 10 m.
  • Cesty II/ 576 Banské – Herľany (HP Herlianske sedlo) a II/549 Úhornianske sedlo – Krásnohorské Podhradie sú v zimnom období neudržiavané a uzavreté pre všetku dopravu!
- Inzercia -

Mohlo by sa vám páčiť

Pozri tiež ďalšie články:

Obľúbené