3.4 C
Bratislava
streda, 26 januára, 2022

Digitálny COVID preukazu EÚ o očkovaní bude platiť 9 mesiacov

Od 1. februára bude platnosť tohto dokladu...

COVID-19: Pribudlo 9.855 prípadov a 23 úmrtí

Celkový počet zaočkovaných osôb prvou dávkou vakcíny...

Karanténa bude len 5-dňová. Záležať bude od priebehu

Podľa hygienikov ide o snahu zachovať chod...

Ponuku na vozidlá 8×8 pre Ozbrojené sily zaslalo päť krajín

SlovenskoPonuku na vozidlá 8x8 pre Ozbrojené sily zaslalo päť krajín

Ministerstvo obrany SR ukončilo 31. decembra 2021 ponukové konanie na nákup bojových obrnených vozidiel 8x8 pre Ozbrojené sily SR.

V stanovenom termíne predložilo ponuky Česko, Fínsko, Rumunsko, Španielsko a USA, pričom niektoré z krajín dodali viacero technických riešení.

Nasledovať bude hodnotenie ponúk 70-členným projektovým tímom zloženým z odborníkov rezortu obrany vrátane zástupcov ministerstva hospodárstva, ktorí budú ponuky posudzovať z hľadiska zapojenia domáceho obranného priemyslu.

Projektový tím ponuky podrobne analyzuje, pričom jednotlivé vozidlá budú podrobené aj praktickému testovaniu. Na základe hodnotenia pripraví tím odborníkov štúdiu uskutočniteľnosti a ďalšie potrebné materiály tak, aby bolo možné pripraviť odporúčanie pre vládu SR k obstarávaniu vozidiel 8×8 do konca marca 2022.

- Inzercia -

Ponuky krajín budú hodnotené vo viacerých oblastiach. Samotná cena akvizície bude predstavovať 35 % z hodnotenia, technické špecifikácie 30 %, logistická podpora, teda kalkulácia životného cyklu techniky bude mať váhu 10 % a štvrtinu hodnotenia bude predstavovať miera zapojenia slovenského obranného priemyslu.

„Sme o krok bližšie k novej technike pre našich vojakov hodnej ich potrebám v 21. storočí. Okrem toho platí, že dôležitým kritériom je zapojenie domáceho priemyslu, a to minimálne 40 % z celkovej ceny akvizície – trváme na tom. Práve preto sú ponuky v rukách nominovaných odborníkov nielen z rezortu obrany, ale aj hospodárstva,“ 

UVIEDOL MINISTER OBRANY SR JAROSLAV NAĎ.
- Inzercia -

Mohlo by sa vám páčiť

Pozri tiež ďalšie články:

Obľúbené