1.5 C
Bratislava
streda, 26 januára, 2022

Digitálny COVID preukazu EÚ o očkovaní bude platiť 9 mesiacov

Od 1. februára bude platnosť tohto dokladu...

COVID-19: Pribudlo 9.855 prípadov a 23 úmrtí

Celkový počet zaočkovaných osôb prvou dávkou vakcíny...

Karanténa bude len 5-dňová. Záležať bude od priebehu

Podľa hygienikov ide o snahu zachovať chod...

Policajti v Bratislave zasahovali pre porušenie pandemických opatrení aj výtržnosti

SlovenskoBratislavaPolicajti v Bratislave zasahovali pre porušenie pandemických opatrení aj výtržnosti

Rušná silvestrovská noc bola najmä v Bratislave. Policajti rozdali aj pokuty za porušenie pandemických opatrení a riešiť museli aj výtržnosti.

Počas Silvestrovskej noci boli hliadky Krajského riaditeľstva PZ v Bratislave vyslané celkovo 88 krát, za účelom preverenia oznámení na linke 158.

Najčastejšie sa oznámenia týkali prípadov rušenia nočného kľudu, ďalej používania pyrotechniky, občianskeho spolunažívania a pod. Na osobnej slobode bolo obmedzených celkovo 5 osôb.

V súvislosti s porušením zákazu vychádzania uložili policajti v blokovom konaní celkovo 13 pokút v celkovej výške 370 €.

- Inzercia -

Počas silvestrovského výkonu služby boli policajné hliadky vyslané celkovo 3 krát na základe oznámení k prevereniu prevádzok podnikov, ktoré mali byť otvorené a mali sa v nich nachádzať zákazníci. Po príchode na miesto sa však ani v jednom prípade hodnovernosť týchto oznámení nepotvrdila.

Policajti boli vyslaní v nočných hodinách aj k prevereniu požiaru karavanu, ku ktorému došlo na ulici Svornosti v druhom bratislavskom okrese.

Na základe telefonického oznámenia boli krátko pred 23.30 hod. policajné hliadky vyslané na Pieskovcovú ulicu, kde mala skupina osôb poškodzovať zaparkované vozidlá.

„Po príchode na mieste policajti spozorovali osobu v tmavom oblečení, ktorá sa dala na útek. Hliadka PZ túto osobu obmedzila na osobnej slobode, pričom následným preverovaním bolo zistené že sa jedná o 16-ročného chlapca. Ten pri kontrole hliadke dobrovoľne vydal sáčok so sušenou zelenou rastlinou, o ktorej sa vyjadril že sa jedná o marihuanu. Policajti ho eskortovali na policajné oddelenie k vykonaniu ďalších úkonov,“

UVIEDLI POLICAJTI NA FACEBOOKU.

Z dôvodu podozrenia zo spáchania priestupku proti občianskemu spolunažívaniu bol krátko po 00.15 h na ulici Pri starej prachárni následne predvedený na policajné oddelenie 23-ročný muž.

Ten mal podľa prijatého oznámenia fyzicky napadnúť jedného z obyvateľov obytného domu po tom, ako ho upozornil na používanie zábavnej pyrotechniky. Na mieste policajti zároveň uložili aj blokové pokuty celkovo siedmym osobám.

- Inzercia -

Mohlo by sa vám páčiť

Pozri tiež ďalšie články:

Obľúbené