1.5 C
Bratislava
sobota, 29 januára, 2022

Víkend poznačí sneženie. Potrápiť môže poľadovica aj vietor

Počas nadchádzajúcej noci bude na Slovensku premenlivá...

Dôvera podnikateľov a firiem v slovenskú ekonomiku sa mierne zvýšila

Za januárovým zlepšením ekonomickej nálady na Slovensku...

COVID-19: Pribudlo viac ako 16-tisíc prípadov a 24 úmrtí

Celkový počet zaočkovaných osôb prvou dávkou vakcíny...

Podľa britských vedcov spôsobuje omikron u malých detí častejšiu hospitalizáciu

SvetVeľká BritániaPodľa britských vedcov spôsobuje omikron u malých detí častejšiu hospitalizáciu

Včera zverejnená štúdia britských vedcov ukazuje možný nárast hospitalizácii detí do jedného roku. Oproti predchádzajúcej vlne tvoria takmer 50% hospitalizácii detí.

Britská štúdia, ktorá zatiaľ neprešla recenzným konaním, poukazuje na možný nárast hospitalizácii mladších deti do jedného roku. Dáta zo štúdie ukazujú, že vo Veľkej Británii tvorili deti do jedného roku veku až 42% všetkých hospitalizácii detí.

Veľká Británia bojuje s rýchlym rastom nových prípadov, ktorú spôsobuje omikron vlna. Za posledný deň pribudlo v Británii viac ako 99-tisíc nových prípadov. Je menej ako potvrdili testy pred týždňom.

Podľa britských vedcov môže byť za vyšším počtom hospitalizácii mladších detí aj vyššia preočkovanosť detí starších ako 12 rokov. Tie sú teda viac chránené proti nákaze a hlavne ťažšiemu priebehu ochorenia.

- Inzercia -

Dôvodom pre nárast počtu hospitalizácii mladších detí môže byť podľa vedcov aj to, že omikron sa častejšie prejavuje príznakmi, ktoré sa podobajú na respiračné ochorenie. Rodičia teda s mladšími deťmi častejšie vyhľadajú lekársku pomoc.

Britskí vedci zároveň skonštatovali, že aj napriek nárastu hospitalizácii detí do jedného roka, tak priebeh ochorenia u nich je veľmi mierny. Vedci zároveň potvrdili, že s príchodom vlny omikron klesá aj počet dedí. Ktoré potrebujú kyslíkovú terapiu.

„Nie sú to nijako zvlášť choré deti. V skutočnosti prichádzajú do nemocnice na krátku dobu,“

POVEDAL NOVINÁROM PROFESOR CALUM SEMPLE Z LIVERPOOLSKEJ UNIVERZITY.
- Inzercia -

Mohlo by sa vám páčiť

Pozri tiež ďalšie články:

Obľúbené