1.5 C
Bratislava
streda, 26 januára, 2022

Digitálny COVID preukazu EÚ o očkovaní bude platiť 9 mesiacov

Od 1. februára bude platnosť tohto dokladu...

COVID-19: Pribudlo 9.855 prípadov a 23 úmrtí

Celkový počet zaočkovaných osôb prvou dávkou vakcíny...

Karanténa bude len 5-dňová. Záležať bude od priebehu

Podľa hygienikov ide o snahu zachovať chod...

Ministerstvo financií privítalo závery OECD

FinancieMinisterstvo financií privítalo závery OECD

Ministerstvo financií SR víta závery Ekonomického prehľadu OECD pre Slovensko, ktoré včera v Bratislave osobne prezentoval generálny tajomník Mathias Cormann.

Uviedol to rezort financií na sociálnej sieti Facebook. V rámci prezentácie štúdie OECD na pôde rezortu diplomacie o jej záveroch diskutoval aj štátny tajomník Ministerstva financií Ľuboš Jančík.

Mathias Cormann vyzdvihol, že od roku 2000, keď sa Slovensko stalo členom OECD, je medzi krajinami s najväčším ekonomickým rastom. Zároveň však správa upozorňuje, že rast produktivity a hospodárske dobiehanie vysokopríjmových krajín sa spomalilo po globálnej finančnej kríze v roku 2008 a 2009.

Podľa OECD sa už pred pandémiou „v roku 2018 začal zhoršovať štrukturálny rozpočtový deficit aj napriek robustnému hospodárskemu rastu a silnému vývoju na trhu práce.“

„Z hľadiska dlhodobej udržateľnosti verejných financií, na ktorú poukazuje aj dnešná správa OECD, vnímam včera vládou schválené výdavkové limity ako najdôležitejšiu rozpočtovú reformu za uplynulé tri desaťročia. Ich hlavným princípom je rozpočtovo zodpovedné a udržateľné správanie – v dobrých rokoch si zodpovedne odkladáme tak, aby sme v rokoch krízy mohli cielenými verejnými výdavkami stimulovať ekonomiku. Ak by sme mali zavedené viacročné výdavkové stropy už v roku 2011, dnes mohol byť náš verejný dlh nižší o 10 mld. EUR bez toho, aby to občania zásadne pocítili na svojich peňaženkách,“

POVEDAL ŠTÁTNY TAJOMNÍK MINISTERSTVA FINANCIÍ ĽUBOŠ JANČÍK.
- Inzercia -

Mohlo by sa vám páčiť

Pozri tiež ďalšie články:

Obľúbené