1.5 C
Bratislava
streda, 26 januára, 2022

Digitálny COVID preukazu EÚ o očkovaní bude platiť 9 mesiacov

Od 1. februára bude platnosť tohto dokladu...

COVID-19: Pribudlo 9.855 prípadov a 23 úmrtí

Celkový počet zaočkovaných osôb prvou dávkou vakcíny...

Karanténa bude len 5-dňová. Záležať bude od priebehu

Podľa hygienikov ide o snahu zachovať chod...

Ministerstvo financií opäť posúva termíny na očkovanie seniorov

FinancieMinisterstvo financií opäť posúva termíny na očkovanie seniorov

Ministerstvo financií SR predlžuje termíny v prípade pomoci pre seniorov 60+. Seniori sa hlavne v Bratislave k peniazom nevedia dostať.

Senior, ktorý absolvuje očkovanie do 31. januára, a to bez ohľadu na registráciu, získa pomoc vo výške 200 až 300 eur.

Rezort financií zároveň upozorňuje, že ide o posledné predĺženie lehôt. V prípade jednodávkovej vakcíny Janssen majú seniori stále čas na preočkovanie do 15. marca.

„Seniori predstavujú z hľadiska ochorenia Covid-19 jednu z najohrozenejších skupín obyvateľstva. Opatrenie tak má potenciál prispieť nielen k záchrane mnohých ľudských životov, ale môže priniesť aj úsporu výdavkov na zdravotnú starostlivosť a zabrániť negatívnym vplyvom na finančné hospodárenie,“

UVIEDOL REZORT FINANCIÍ.

Ministerstvo financií zároveň upozorňuje, že ešte v decembri poslalo Slovenskej pošte zálohovú platbu vo výške 250 miliónov eur, ktorá je určená práve na pomoc seniorom.

„Rozhodne by sa tak nemalo stávať, že na pobočke Vám nevedia pomoc vyplatiť, keďže financií je dostatok pre všetkých, ktorým vznikol nárok,“

DOPLNILO MINISTERSTVO.
- Inzercia -

Lenže najmä v Bratislave to nie je pravda. Pošta v hlavnom meste nezvládla výplatu peňazí dôchodcom a peniaze neboli na žiadnej bratislavskej pošte. Na mnohých poštách sa dôchodcovia k peniazom nedostali a budú musieť ísť na poštu ešte raz.

- Inzercia -

Mohlo by sa vám páčiť

Pozri tiež ďalšie články:

Obľúbené