3.4 C
Bratislava
streda, 26 januára, 2022

Digitálny COVID preukazu EÚ o očkovaní bude platiť 9 mesiacov

Od 1. februára bude platnosť tohto dokladu...

COVID-19: Pribudlo 9.855 prípadov a 23 úmrtí

Celkový počet zaočkovaných osôb prvou dávkou vakcíny...

Karanténa bude len 5-dňová. Záležať bude od priebehu

Podľa hygienikov ide o snahu zachovať chod...

Medzi novými generálmi Ozbrojených síl SR je aj kozmonaut Ivan Bella

Krátke správyMedzi novými generálmi Ozbrojených síl SR je aj kozmonaut Ivan Bella

Prezidentka Zuzana Čaputová v utorok 19. októbra 2021 povýšila a vymenovala nových generálov Ozbrojených síl SR. 

Do hodnosti brigádneho generála vymenovala plukovníkov Alexandra Kollárika, Slavomíra Verčimáka a Ivana Bellu a do hodnosti generálporučíka povýšila generálmajora Vladimíra Šimka, náčelníka Vojenskej kancelárie prezidenta SR.

Prezidentka ako hlavná veliteľka ozbrojených síl v príhovore ocenila, že ozbrojené sily neustále dokazujú, že sú pevným a spoľahlivým prvkom systému obrany štátu a príkladom v obetavej práci pre vlasť.

- Inzercia -

Poďakovala sa im nielen za profesionálne kvalitný výkon vojenskej služby, ale aj za široký rozsah pomoci občanom, ako aj za podporu iným rezortom v boji s pandémiou COVID 19 a jej následkami.

Od generálov prezidentka očakáva, že svojou odbornou prácou budú pokračovať v zabezpečovaní obrany a bezpečnosti Slovenskej republiky a že budú naďalej pomáhať obyvateľom našej krajiny, keď to budú potrebovať.

„Akt vášho vymenovania a povýšenia má aj veľký spoločenský význam. Je prejavom toho, že sa kontinuálne zlepšuje pripravenosť našich ozbrojených síl plniť svoju ústavnú a zákonnú misiu. Považujem to za veľmi dôležité, lebo stále čelíme nástrahám a hrozbám náročnej doby a v tejto konfrontácii je pre nás všetkých veľkým povzbudením, keď sme svedkami profesionálnych výkonov príslušníkov ozbrojených síl, a to na všetkých úrovniach,“

povedala prezidentka SR Zuzana Čaputová.
- Inzercia -

Mohlo by sa vám páčiť

Pozri tiež ďalšie články:

Obľúbené