3.4 C
Bratislava
streda, 26 januára, 2022

Digitálny COVID preukazu EÚ o očkovaní bude platiť 9 mesiacov

Od 1. februára bude platnosť tohto dokladu...

COVID-19: Pribudlo 9.855 prípadov a 23 úmrtí

Celkový počet zaočkovaných osôb prvou dávkou vakcíny...

Karanténa bude len 5-dňová. Záležať bude od priebehu

Podľa hygienikov ide o snahu zachovať chod...

Mazurek musí zaplatiť lekárovi Petrovi Sabakovi odškodné 20-tisíc eur

SlovenskoMazurek musí zaplatiť lekárovi Petrovi Sabakovi odškodné 20-tisíc eur

Informoval o tom priamo nezaradený poslanec Milan Mazurek na sociálnej sieti Facebook. Lekár Peter Sabaka zažaloval Mazureka za ohováranie.

Poslanec za extrémistické Hnutie Republika musí zaplatiť odškodné 20-tisíc eur lekárovi Petrovi Sabakovi. Lekár Peter Sabaka zažaloval poslanca Milana Mazureka a tiež predsedu Hnutia Republika Milana Uhríka za ohováranie.

Súd rozhodol v prípade extrémne rýchlo. Sabaka o žalobe na Mazureka a Uhríka písal na Facebooku pred dvomi mesiacmi. Na súdne poplatky sa Sabakovi vyzbierali dobrovoľníci a infektológ z kliniky na bratislavských Kramároch uviedol, že prípadnú vysúdenú sumu venuje na dobročinné účely.

„Považujem totiž za neprípustné, ak sa zdravotník a učiteľ stane terčom nepravdivého ohovárania v záujme politického boja. Obzvlášt ak nepravdy takto šírené môžu podkopávať naše snahy v boji s pandémiou. Hnevá ma to a myslím si, že by s tým mal niekto niečo robiť. A na koľko si myslím, že hnevať sa, ale nič neurobiť nestačí, rozhodol som sa konať a bojovať,“

NAPÍSAL VTEDY SABAKA NA FACEBOOKU.

Peter Sabaka žaloval poslanca Milana Mazureka za to, že ho nepriamo spájal so smrťou chlapca v rómskej osade v Jarovniciach. Chlapca odmietla vyšetriť pediatrička z dôvodu, že jeho mama nebola zaočkovaná ani otestovaná.

- Inzercia -

Mohlo by sa vám páčiť

Pozri tiež ďalšie články:

Obľúbené