1.5 C
Bratislava
streda, 26 januára, 2022

Digitálny COVID preukazu EÚ o očkovaní bude platiť 9 mesiacov

Od 1. februára bude platnosť tohto dokladu...

COVID-19: Pribudlo 9.855 prípadov a 23 úmrtí

Celkový počet zaočkovaných osôb prvou dávkou vakcíny...

Karanténa bude len 5-dňová. Záležať bude od priebehu

Podľa hygienikov ide o snahu zachovať chod...

Macron chce naštvať neočkovaných novým zákonom

COVID-19OčkovanieMacron chce naštvať neočkovaných novým zákonom

Francúzsko sa niekoľko mesiacov pred prezidentských voľbami ocitlo v nelichotivej situácii. Prezident chce totiž naštvať neočkovaných.

Vo francúzskom parlamente je teraz zákon, ktorý by premenil covid pas na očkovací pas. Na vstup do väčšiny obchodov a prevádzok by bol potrebný očkovací pas. Očkovanie by sa napríklad vyžadovalo aj na vstup do reštaurácii. Zákon do parlamentu poslala vláda vedená prezidentom Emmanuelom Macronom.

Macron iba štyri mesiace pred voľbami vyvolal v parlamente rozruch svojím vyjadrením, že chce naštvať neočkovaných. Francúzsko posledné dni hlási rekordné počty nových prípadov a situácia sa pre omikron bude ešte zrejme zhoršovať.

„Chcem naozaj naštvať neočkovaných. A tak v tom budeme pokračovať až do konca. To je stratégia. Nebudem ich zatvárať do väzenia, nebudem ich násilím očkovať. A tak im treba povedať: od 15. januára už nemôžete ísť do reštaurácie, nemôžete ísť na pohárik, nemôžete ísť na kávu, nemôžete ísť do divadla, nemôžete ísť do kina,“

VYHLÁSIL FRANCÚZSKY PREZIDENT MACRON.

Francúzsko už o pár mesiacov čakajú prezidentské voľby, v ktorých sa bude snažiť Macron obhájiť prezidentské kreslo. Lenže práve pre zavedenie istej formy povinného očkovania a prebiehajúcu pandémiu môže Macron o kreslo prezidenta prísť.

- Inzercia -

Vyhlásenie Macrona spôsobilo chaos aj parlamente a kritizovala ho ľavica aj pravica. Národné zhromaždenie prerušilo v noci rokovanie práve pre chaos po vyhlásení Macrona hlasovanie o očkovacom zákone.

Očkovací zákon umožní vstup do reštaurácií, na niektoré kultúrne podujatia a do niektorých obchodov len pre zaočkovaných. Podľa doteraz platného zákona bol vstupenkou do reštaurácií aj negatívny test.

- Inzercia -

Mohlo by sa vám páčiť

Pozri tiež ďalšie články:

Obľúbené