3.4 C
Bratislava
streda, 26 januára, 2022

Digitálny COVID preukazu EÚ o očkovaní bude platiť 9 mesiacov

Od 1. februára bude platnosť tohto dokladu...

COVID-19: Pribudlo 9.855 prípadov a 23 úmrtí

Celkový počet zaočkovaných osôb prvou dávkou vakcíny...

Karanténa bude len 5-dňová. Záležať bude od priebehu

Podľa hygienikov ide o snahu zachovať chod...

Lengvarského dovolenka v Ománe vyvolala politické vášne

PolitikaLengvarského dovolenka v Ománe vyvolala politické vášne

Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský mal včera odletieť na dovolenku do Ománu. Jeho súkromná dovolenka ihneď spustila politické vášne.

O dovolenke ministra zdravotníctva Vladimíra Lengvarského v Ománe včera informoval bulvárny denník Plus 7 dní. Redaktori bulvárneho denníka mali pristihnúť Lengvarského pri odlete. Dá sa predpokladať, že nešlo o náhodu ibaže by redaktori bulváru postávali pred letiskovou halou celý deň.

Dovolenka ministra zdravotníctva Vladimíra Lengvarského spustila takmer hneď politické vášne. Lengvarského okrem opozícii skritizoval aj minister financií Igor Matovič. Ten Lengvarského kritizuje pravidelne a to napriek tomu, že Lengvarský patrí medzi najdôveryhodnejších ministrov. Matovič je práve na opačnom konci rebríčka.

Matovič využil Lengvarského dovolenky, aby opäť zaútočil aj na predsedu SaS a ministra hospodárstva Richarda Sulíka. Ten odletel do Dubaja počas druhej vlny pandémie, čo tiež nezostalo bez povšimnutia Matoviča.  

„V druhom rade je to pre mňa déjà vu, takto pred rokom si dal minister hospodárstva dovolenku v Dubaji a ešte sa vyhováral, že tam nie je internet. Je to veľmi podobné, ešte sú tie krajiny pri sebe. Pripadá mi, že obaja ministri trpia sociálnym autizmom,“

POVEDAL BÝVALÝ PREMIÉR IGOR MATOVIČ.
- Inzercia -

Dovolenku Lengvarského skritizovala aj opozičná strana Hlas. Vyzvala ministerstvo zdravotníctva na urýchlenie očkovania. Pritom práve Hlas a jeho predseda Peter Pellegrini patrí medzi odporcov očkovania a dlhodobo strana očkovanie sabotuje. Obrat nastal až s pádom preferencií Hlasu a strana v poslednej dobe začala propagovať očkovanie.

,Považujem za minimálne nezodpovedné, ak v čase, kedy sa Igor Matovič vyhráža ľuďom, že v januári budú zatvorení doma, ide minister zdravotníctva vo vlne zúriaceho omikronu dovolenkovať do Ománu,“

POVEDALA ZUZANA DOLINKOVÁ, PODPREDSEDNÍČKA STRANY.

Pravdou je, že bez ohľadu na pandémiu má aj minister nárok na dovolenku. Dovolenku si počas leta dopriala celá vláda a to vrátane Igora Matoviča. Aktuálne nezasadá ani vláda a prázdniny má tiež Národná rada. Očkovanie prebieha, či je minister na Slovensku alebo nie. Na ministrovi tiež nie je ochota ľudí očkovať sa.

Proti očkovaniu opakovane zbrojil práve samotný Matovič, ktorý klamal napríklad o vakcíne AstraZeneca. A ochote ľudí očkovať sa rozhodne neprinieslo ani dovezenie neschválenej a neregistrovanej vakcíny Sputnik V, ktorou sa nakoniec dalo zaočkovať iba pár tisíc ľudí.

- Inzercia -

Mohlo by sa vám páčiť

Pozri tiež ďalšie články:

Obľúbené