3.4 C
Bratislava
streda, 26 januára, 2022

Digitálny COVID preukazu EÚ o očkovaní bude platiť 9 mesiacov

Od 1. februára bude platnosť tohto dokladu...

COVID-19: Pribudlo 9.855 prípadov a 23 úmrtí

Celkový počet zaočkovaných osôb prvou dávkou vakcíny...

Karanténa bude len 5-dňová. Záležať bude od priebehu

Podľa hygienikov ide o snahu zachovať chod...

Kultúra sa čiastočne otvorí. S obmedzeniami a v režime OP

COVID-19OpatreniaKultúra sa čiastočne otvorí. S obmedzeniami a v režime OP

Ministerstvo kultúry dnes informovalo, že sa od pondelka 10. januára čiastočne uvoľnia opatrenia pre kultúrne podujatia.

Od 10. januára príde k čiastočnému voľneniu pravidiel pre kultúrne podujatia. Tie síce už nebudú úplne zakázané, ale budú pre ne platiť prísne podmienky.

Kultúrne podujatia budú od pondelka povolené len v režime OP. Do kina alebo do divadla sa teda dostanú len plne zaočkovaní alebo tí čo ochorenie COVID-19 prekonali. Test na vstup na kultúrne podujatia stačiť nebude.

Vláda sa dohodla na zmiernení opatrení pre kultúru po niekoľkých mesiacoch, keď boli zatvorené kiná, divadlá a zakázané bolo organizovanie hromadných podujatí.

- Inzercia -

Okrem režimu OP bude pre kultúrne podujatia platiť aj kapacitné obmedzenie – maximom bude 50 návštevníkov. Najmä pre väčšie divadlá alebo kiná teda zrejme nebude mať veľký význam otvoriť pre 50 divákov.

O čiastočnom otvorení kultúry dnes informovala ministerka kultúry Natália Milanová. Presné podmienky stanovia až vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva, ktoré by mali byť zverejnené dnes.

Článok budeme aktualizovať po vydaní vyhlášok k opatreniam.

- Inzercia -

Mohlo by sa vám páčiť

Pozri tiež ďalšie články:

Obľúbené