1.5 C
Bratislava
streda, 26 januára, 2022

Digitálny COVID preukazu EÚ o očkovaní bude platiť 9 mesiacov

Od 1. februára bude platnosť tohto dokladu...

COVID-19: Pribudlo 9.855 prípadov a 23 úmrtí

Celkový počet zaočkovaných osôb prvou dávkou vakcíny...

Karanténa bude len 5-dňová. Záležať bude od priebehu

Podľa hygienikov ide o snahu zachovať chod...

Komentár: Bude sa zametať pod koberec?

SlovenskoBratislavaKomentár: Bude sa zametať pod koberec?

Polícia sa na Facebooku vyjadrila k nechutnému týraniu 11-ročnej dievčiny v Miloslavove. Policajti sa opäť tvária, že o ničom nevedeli.

Slovenská polícia opakovane ignoruje príspevky na sociálnych sieťach, ktoré sú ďaleko za hranou normálneho správania. Už niekoľko mesiacov po sociálnych sieťach kolujú videá útokov detského gangu v Miloslavove. Polícia dnes v statuse na Facebooku uviedla, že o žiadnom detskom gangu nevie. Média príspevky vypátrali behom niekoľkých hodín a polícia sa tvári, že o ničom nevie.

V obci Miloslavov sa na miestnom poľnohospodárskom družstve odohrala nechutná tyranská dráma. Skupina detí tam zaútočila na 11-ročnú dievčinu. Skupinka mladistvých na družstve v Miloslavove 11-ročnú dievčinu opila, týrala a nakoniec ešte nafotila nahú a jej fotky a videá umiestnili tyrani na sociálne siete. Detskí tyrani sa mala dokonca postarať o upratanie dôkazov, aby sa na mieste nenašli odtlačky prstov. Dohovárať sa mali aj jednej výpovedi po príchode záchranárov.

Odporné správanie detského gangu proti 11-ročnej dievčine pritom nebolo prvým podobným na družstve v obci Miloslavov. Média následne priniesli svedectvá o tom, že detský gang týral aj iné deti. Na družstve v Miloslavove sa mali hojne užívať aj drogy.

- Inzercia -

Polícia následne na Facebooku zverejnila ďalší status. Namiesto sypania si popola na hlavu, ale policajti zvolili inú stratégiu. Policajti si zrejme myslia, že obhajoba pomalého postupu je tou správnou cestou.

Policajti o celom prípade mlžia a nič podstatné o prípade neuvoľnili. Tvrdia, že zverejnenie dôkazov môže pomôcť s prípadnou obhajobou obvinených. Lenže dôkazy sa svojvoľne šíria na Facebooku a ďalších sociálnych sieťach a spôsobujú ďalšiu traumu týranej 11-ročnej dievčine a jej rodine.

Polícia by v takýchto prípadoch rozhodne mala konať expresne rýchlo. Výhovorky na zákonný postup rozhodne neobstoja, pokiaľ niekto týra deti malo by byť objasnenie skutkov pre políciu prioritou číslo jeden.

Polícia vie konať aj rýchlo a niekoľkokrát to aj dokázala. No na Slovensku je skôr bežným pravidlom nechať si na všetko dostatok času a ideálne toľko času, aby sa všetko stihlo zamiesť pod koberec. Čím viac času od tyranskej drámy ubehne, tým bude otázok menej.

Niektoré média poukázali aj na to, že medzi detskými tyranmi z gangu má byť aj jedno dieťa policajta. Polícia, ale tvrdí, že prípadu sa venuje bez ohľadu na to „kto je koho príbuzný“. Aj preto by mali policajti ukázať, že vedia konať aj rýchlo a nie niekoľko dní nič nerobiť a vyhovárať sa na zákonne postupy. Verejnosť žiadne akcie zo strany polície nevidí a preto sa môže skutočne domnievať, že policajti sedia so založenými rukami.

Prípad bude aj nasledujúce dni pod drobnohľadom médií, ale čo sa stane o niekoľko dní až týždňov? Dočkáme sa spravodlivého vyšetrenia prípadu a skončia detskí tyrani s trestom alebo sa policajti postarajú o to, aby sa všetko zamietlo tradične pod koberec?

Polícia by mala k prípadom pristupovať inak. V zahraničí je bežné, že polícia otvorene komunikuje a nemá potrebu sa vyhovárať na zákonné postupy. Slovenská polícia rovnako postupuje pri všetkých mediálne známych prípadoch. Vždy počujeme len výhovorky a vyhrážky zo strany polície. Je na čase, aby polícia začala verejnosť o podobných prípadoch jasne informovať. Pomôže to aj vyvrátiť prípadné pochybnosti o zametaní pod koberec. Teraz to totiž skutočne vyzerá tak, že polícia nemá veľa chuti odporný a nechutný prípad tyranstva riadne vyšetriť a tyranov postaviť pred súd.

- Inzercia -

Mohlo by sa vám páčiť

Pozri tiež ďalšie články:

Obľúbené