1.5 C
Bratislava
streda, 26 januára, 2022

Digitálny COVID preukazu EÚ o očkovaní bude platiť 9 mesiacov

Od 1. februára bude platnosť tohto dokladu...

COVID-19: Pribudlo 9.855 prípadov a 23 úmrtí

Celkový počet zaočkovaných osôb prvou dávkou vakcíny...

Karanténa bude len 5-dňová. Záležať bude od priebehu

Podľa hygienikov ide o snahu zachovať chod...

Heger sa stretne s českým premiérom Petrom Fialom

SvetČeskoHeger sa stretne s českým premiérom Petrom Fialom

Český premiér Peter Fiala zajtra pricestuje na oficiálnu návštevu Slovenska. Bude to tradične jeho prvá zahraničná cesta.

V utorok 11. januára 2022 o 11.00 hodine premiér Eduard Heger na Úrade vlády SR v Bratislave privíta predsedu vlády Českej republiky Petra Fialu, ktorý pricestuje na oficiálnu návštevu Slovenskej republiky.

Na spoločnom rokovaní budú premiéri Slovenska a Česka hovoriť o bilaterálnej spolupráci medzi Slovenskom a Českom, ale aj o širšej regionálnej či európskej spolupráci.

Ďalšou témou rokovania bude predsedníctvo Českej republiky v Rade EÚ, ktoré sa začne 1. júla 2022, a blížiace sa predsedníctvo Slovenska v rámci Vyšehradskej skupiny (V4) či Slavkovského formátu (S3).

- Inzercia -

Eduard Heger a Petr Fiala budú tiež diskutovať o aktuálnej situácii na východnej hranici Európskej únie, o Zelenej dohode, ako aj o pláne obnovy krajín EÚ po pandémii koronavírusu.

Popoludní predsedovia vlád SR a ČR položia vence k Pamätníku Tomáša Garrigua Masaryka na Vajanského nábreží a k Pamätníku Milana Rastislava Štefánika na nábreží Dunaja.

- Inzercia -

Mohlo by sa vám páčiť

Pozri tiež ďalšie články:

Obľúbené