1.5 C
Bratislava
streda, 26 januára, 2022

Digitálny COVID preukazu EÚ o očkovaní bude platiť 9 mesiacov

Od 1. februára bude platnosť tohto dokladu...

COVID-19: Pribudlo 9.855 prípadov a 23 úmrtí

Celkový počet zaočkovaných osôb prvou dávkou vakcíny...

Karanténa bude len 5-dňová. Záležať bude od priebehu

Podľa hygienikov ide o snahu zachovať chod...

Heger: Nie sme ideálnou vládou

PolitikaEduard HegerHeger: Nie sme ideálnou vládou

Heger v novoročnom príhovore povedal, že nie sú ideálnou vládou. Premiér v príhovore tvrdil, že sú vládou, ktorá nekradne.

Heger v novoročnom príhovore hovoril o pandémii, opatreniach a pomoci podnikateľom. Heger v príhovore priznal, že jeho vláda má ďaleko od ideálnej vlády. Počas roka sa vláda na viacerých veciach nedokázala dohodnúť.

Problém boli opatrenia, ktoré boli často sudom s pušným prachom. Opakovanie opatrenia sabotoval Richard Sulík aj Boris Kollár. Problém sa stala aj daňovo-odvodová reforma, reforma zdravotníctva, reforma súdov. Vládna koalícia sa na mnohých dôležitých reformách nedokázala dohodnúť.

Reforma nemocníc nakoniec parlamentom prešla bez podpory Sme rodina, ktorej predseda Boris Kollár je proti všetkým reformám. Kollár je, ale prakticky proti všetkým reformám. Či už ide o reformu nemocníc, národných parkov alebo o reformu súdnictva. Aj reforma národných parkov nakoniec v parlamente prešla aj bez podpory hnutia Sme rodina.

„Mám životné krédo, ktoré mi pomáha v politickom živote. Často ho spomínam aj verejne: Stavajme na skúsenostiach, spájajme sily a nikdy sa nevzdávajme. My to zvládneme!” Potrebujeme to pre úspešné zvládnutie pandémie, pre realizáciu dôležitých reforiem. Potrebujeme to pri pokračovaní očisty spoločnosti od korupcie a zneužívania moci. Potrebujeme to pre lepšie Slovensko.  Mojím ďalším želaním je, aby sme do hodnotenia dnešnej vnútropolitickej situácie vniesli viac nadhľadu a faktov, menej emócií a skreslených informácií, hoci žijeme bezprecedentné a psychicky veľmi náročné časy. Vláda však na ne reaguje a počas pandémie poskytuje podnikom a domácnostiam pomoc, aká tu doteraz nikdy nebola. Aj v roku 2021 sme pomáhali s výpadkami tržieb, s nájmami, s udržovaním zamestnanosti i kúpnej sily domácností. Pomáhali sme reštauráciám, ľuďom v kultúre, pomáhali sme každému, kto sa v dôsledku pandémie ocitol v núdzi. Ak som spomenul robustnú štátnu pomoc počas pandémie, treba vidieť aj to, čo ju limitovalo. Je to výška nášho dlhu. Verejný dlh bol vysoký, už keď sme prevzali vládnu zodpovednosť. Postupné, ale presvedčivé ozdravovanie verejných financií je moje tretie novoročné želanie. Slovensko musíme urobiť odolnejším voči krízam. Mám ďaleko od toho, aby som tvrdil, že sme ideálnou vládou. Ale s plnou vážnosťou hovorím, že sme najlepšou možnou vládou z politických síl, ktoré sú dnes na scéne. My nekradneme, nehádame sa o korisť. My pracujeme pre ľudí. Všetci by sme si priali, aby v roku 2022 skončila pandémia a svet zažil obrovskú úľavu, ale to dnes nikto nevie garantovať. Najlepší kompas v živote je byť realistom. Vírus s označením Covid-19 mutuje a po delte tu máme omikron. Infekčnejší, rýchlejší a v krátkom čase zistíme, či aj nebezpečnejší. Tak mi dovoľte, zaželať vám v novom roku veľa imunity. Najlepšie tej, ktorú získate očkovaním treťou dávkou. Mojím posledným premiérskym želaním je, aby rok 2022 nebol horším ako ten predchádzajúci. Ale výrazne lepším. Verím, že to bude rok rozvoja a rastu. Želám Slovensku, aby urobilo ďalší pokrok v reformách, aby sa rozbehli nové investície, aby sme nestratili životný elán a naučili sa žiť v pandémii s čo najmenšími stratami i s nižšou mierou konfliktov. Pretože sme silnejší, keď sa vieme dohodnúť. Prajem vám šťastný nový rok, nech je rokom zdravia, úspechov a radosti,“

POVEDAL V NOVOROČNOM PRÍHOVORE EDUARD HEGER.
- Inzercia -

Mohlo by sa vám páčiť

Pozri tiež ďalšie články:

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Obľúbené