3.4 C
Bratislava
streda, 26 januára, 2022

Digitálny COVID preukazu EÚ o očkovaní bude platiť 9 mesiacov

Od 1. februára bude platnosť tohto dokladu...

COVID-19: Pribudlo 9.855 prípadov a 23 úmrtí

Celkový počet zaočkovaných osôb prvou dávkou vakcíny...

Karanténa bude len 5-dňová. Záležať bude od priebehu

Podľa hygienikov ide o snahu zachovať chod...

Hasiči havarovali, keď išli pomáhať k nehode záchranárov

SlovenskoŽilinaHasiči havarovali, keď išli pomáhať k nehode záchranárov

V piatok 7. januára okolo 11.00 hodiny došlo na ceste prvej triedy v katastri obce Príbovce v okrese Martin k dopravnej nehode.

Na základe doteraz vykonaného objasňovania políciou bolo zistené, že 43 vodič viedol osobné motorové vozidlo Volkswagen v smere jazdy od Martina na Turčianske Teplice.

Následne z doposiaľ presne nezistených príčin prešiel do protismeru, kde došlo k stretu s motorovým vozidlom záchrannej zdravotnej služby Ford, ktoré v smere od Turčianskych Teplíc viedol 23 vodič.

Pri dopravnej nehode utrpeli dvaja spolujazdci z vozidla Volkswagen aj prevážaný pacient v sanitke predbežne ľahké zranenia. Alkohol u vodičov vykonanými dychovými skúškami zistený nebol. Hmotná škoda bola predbežne vyčíslená na 8.000.-€.

- Inzercia -

Ďalším preverovaním bolo zistené, že k vyššie uvedenej dopravnej nehode smerovali hasiči na vozidle Iveco za použitia zvukových a svetelných výstražných znamení, ktoré po ceste prvej triedy v smere od Martina na Turčianske Teplice viedol 31 ročný vodič.

Pri predchádzaní stojacich vozidiel v katastri obce Košťany nad Turcom, okres Martin mu do jazdnej dráhy z doposiaľ presne nezistených príčin vošlo osobné motorové vozidlo Škoda, ktoré v tom istom smere jazdy viedol 29 ročný vodič.

Následne došlo k zrážke vozidiel a hasičské vozidlo skončilo prevrátené mimo vozovky. Pri dopravnej nehode k zraneniu osôb nedošlo. Alkohol u vodičov vykonanými dychovými skúškami zistený nebol. Hmotná škoda bola predbežne vyčíslená na 43.000.-€.

Cesta bola z dôvodu dokumentovania a odstraňovania následkov dopravnej nehody na nevyhnutne potrebný čas úplne uzavretá. Osobná doprava bola presmerovaná po náhradných trasách. Cestná premávka v predmetnom úseku bola úplne obnovená v čase o 13.30 hodine.

Ďalšie okolnosti a príčiny dopravných nehôd sú predmetom prebiehajúceho objasňovania políciou.

- Inzercia -

Mohlo by sa vám páčiť

Pozri tiež ďalšie články:

Obľúbené