1.5 C
Bratislava
streda, 26 januára, 2022

Digitálny COVID preukazu EÚ o očkovaní bude platiť 9 mesiacov

Od 1. februára bude platnosť tohto dokladu...

COVID-19: Pribudlo 9.855 prípadov a 23 úmrtí

Celkový počet zaočkovaných osôb prvou dávkou vakcíny...

Karanténa bude len 5-dňová. Záležať bude od priebehu

Podľa hygienikov ide o snahu zachovať chod...

Hamran vyzval na zdržanlivosť v prípade brutálneho útoku na 11-ročnú dievčinu

SlovenskoBratislavaHamran vyzval na zdržanlivosť v prípade brutálneho útoku na 11-ročnú dievčinu

Policajný prezident Štefan Hamran nechce, aby sa niekto zaujímal o prípad tyranského útoku na 11-ročné dievča v Miloslavove.

Polícia dnes na Facebook pridala stanovisko policajného prezidenta Štefana Hamrana k brutálnemu útoku na 11-rosné dievča v Miloslavove. Hamran odkázal verejnosti aj politikom, aby sa prípadom nezoberali a vôbec sa k nemu nevyjadrovali.

Podľa Hamrana sa prípadu policajti „intenzívne venujú“. Za niekoľko dní od kedy sa kauza medializovala, ale policajti nič konkrétne k prípadu neuviedli. Naopak včera sa tradične vyhovárali na to, že z procesných dôvodov nemôžu k prípadu nič bližšie uviesť.

Policajti dokonca tvrdili, že o detskom gangu v Miloslavove, ktorý týral iba 11-ročnú dievčinu nič nevedia. Na internete pritom niekoľko posledných mesiacov kolujú videá z útokov a ukazujú aj užívanie drôg.

- Inzercia -

Podľa medializovaných informácií má byť jeden z rodičov útočníka policajt. Existuje teda podozrenie, či sa polícia laxným prístupom nesnaží celú kauzu „zamiesť pod koberec“. Podobné útoky sa už v Miloslavove udiali a internetom kolujú aj videá, kde deti na družstve v Miloslavove užívajú aj drogy.

Navyše deti sa mali pred príchodom záchranárov, ktorí prišli pomôcť utáranej 11-ročnej dievčine, snažiť zahladiť stopy. Mali použiť alkohol na odstránenie odtlačkov prstov.

Skupinka deti brutálne týrala iba 11-ročnú dievčinu na družstve v obci Miloslavov. Tu skupina tyranov mladé dievča najprv opila a potom aj surovo zmlátila. Mladú dievčinu nakoniec vyzliekli a nahú nafotili a natočili. Jej nahé videá a fotky zdieľali na sociálnych sieťach.

„O prípad sa intenzívne zaujímam, komunikujem priamo s riaditeľom krajského riaditeľstva Policajného zboru Bratislava. V súčasnom štádiu vyšetrovania Policajný zbor už disponuje informáciami, ktoré nemá k dispozícii široká verejnosť, politici a ani médiá. Z uvedeného dôvodu by som chcel vyzvať verejnosť a politikov, aby boli v prípade napadnutia maloletého dievčaťa vo svojich vyjadreniach zdržanliví a nechali pracovať policajtov, profesionálov, ktorí sa prípadu intenzívne venujú. Predčasné závery a zbytočné eskalovanie napätia vyšetrovanie sťažuje. Konanie sa momentálne nachádza v štádiu, v ktorom napriek našej úprimnej vôli nie je možné poskytnúť bližšie informácie. Chcel by som širokú verejnosť ubezpečiť, že tak ako v iných prípadoch, aj v tomto postupujeme striktne v medziach zákona a bez ohľadu na postavenie rodičov všetkých zainteresovaných mladistvých osôb. K prípadu sa vyjadrím osobne, hneď ako to procesná situácia umožní,“

POVEDAL K PRÍPADU POLICAJNÝ PREZIDENT ŠTEFAN HAMRAN.
- Inzercia -

Mohlo by sa vám páčiť

Pozri tiež ďalšie články:

Obľúbené