3.4 C
Bratislava
streda, 26 januára, 2022

Digitálny COVID preukazu EÚ o očkovaní bude platiť 9 mesiacov

Od 1. februára bude platnosť tohto dokladu...

COVID-19: Pribudlo 9.855 prípadov a 23 úmrtí

Celkový počet zaočkovaných osôb prvou dávkou vakcíny...

Karanténa bude len 5-dňová. Záležať bude od priebehu

Podľa hygienikov ide o snahu zachovať chod...

Francúzsko hlási negatívny rekord. Viac ako 270-tisíc prípadov

SvetEurópska úniaFrancúzsko hlási negatívny rekord. Viac ako 270-tisíc prípadov

Negatívny rekord počtu nových prípadov za utorok hlási Francúzsko. Počet nových prípadov prekonal viac ako 270-tisíc ľudí.

Francúzsko za včerajší deň potvrdilo rekordný počet nových prípadov, keď v krajine pribudlo 271.686 nových prípadov nákazy koronavírusom SARS-CoV-2.

Počty prípadov vo Francúzsko skokovo narástli po tom, ako sa v krajine začala masívne šíriť vysoko infekčná mutácia omikron. Navyše včera francúzski vedci potvrdili, že objavili nový variant koronovírusu, ktorý zatiaľ nesie označenie IHU.

Aj Francúzsko trápi najmä nová mutácia omikron. Počty nových prípadov extrémne rýchlo rastú a pribúda aj počet pacientov v nemocniciach. Môže to byť problém pre už tak preťažené zdravotníctvo.

- Inzercia -

Francúzsko sa napriek rastúcemu počtu nových prípadov snaží nezavádzať nové opatrenia. Počty nových prípadov, ale spôsobujú aj problém v obchodoch, doprave aj v školách. Pre vysokú infekčnosť sa nových koronavírusom nakazilo množstvo ľudí a ďalšie množstvo ľudí skončilo v karanténe pre kontakt s pozitívne testovanými osobami.

Niektoré krajiny už uvažujú o skrátení karantény pri kontakte s pozitívne testovanou osobou. Pre vysokú infekčnosť omikronu totiž množstvo ľudí skončí v karanténe. To spôsobuje potom výpadky v doprave, zásobovaní a chýbajú aj ľudia v obchodoch.

- Inzercia -

Mohlo by sa vám páčiť

Pozri tiež ďalšie články:

Obľúbené