1.5 C
Bratislava
streda, 26 januára, 2022

Digitálny COVID preukazu EÚ o očkovaní bude platiť 9 mesiacov

Od 1. februára bude platnosť tohto dokladu...

COVID-19: Pribudlo 9.855 prípadov a 23 úmrtí

Celkový počet zaočkovaných osôb prvou dávkou vakcíny...

Karanténa bude len 5-dňová. Záležať bude od priebehu

Podľa hygienikov ide o snahu zachovať chod...

Francúzsko hlási ďalší rekord. Viac ako 300-tisíc prípadov

SvetEurópska úniaFrancúzsko hlási ďalší rekord. Viac ako 300-tisíc prípadov

Vo Francúzsku rýchlo pribúda nových prípadov ochorenia COVID-19. Krajina denne hlási nové negatívne rekordy v počte nových prípadov.

V utorok ohlásilo Francúzsko rekordný počet nových prípadov ochorenia COVID-19. V krajine len za jediný deň pribudlo až 271-tisíc nových prípadov ochorenia COVID-19. Lenže tento negatívny rekord vydržal len jeden deň.

Za stredu ohlásilo Francúzsko viac ako 300-tisíc nových prípadov ochorenia COVID-19 za jediný deň. Ide o najvyšší počet nových prípadov za jeden deň, ktorý potvrdili testy za jediný deň v krajinách Európy.

Za stredu vo Francúzsku testy potvrdili viac ako 335-tisíc nových prípadov ochorenia COVID-19. Vysoké počty nových prípadov spôsobuje vysoko infekčný variant omikron, ktorý sa rýchlo šíri.

- Inzercia -

Na ochorenie COVID-19 za uplynulý deň zomrelo ďalších 246 ľudí. Počet pacientov s koronavírusom na jednotkách intenzívnej starostlivosti stúpol z 3.665 na 3.695.

Pre kontakt s pozitívne testovanými osobami končí v karanténe aj množstvo ľudí. Francúzske úrady sa obávajú, že o pacientov v nemocniciach sa nebude mať kto starať. Podľa nového nariadenia sa teda o pacientov v nemocniciach môže starať aj infikovaní personál za podmienky, že nemá príznaky.

Niektoré krajiny pre množstvo nakazených pristupuje ku skracovaniu karantény. Od budúceho týždňa skráti karanténu na päť dní aj susedné Česko.

Francúzska vláda sa aj napriek rýchlemu rastu nových prípadov zatiaľ vyhýba zavedeniu drakonických opatrení. Francúzsky prezident Emmanuel Macron v nedávnom rozhovore uviedol, že sa chystá naštvať všetkých nezaočkovaných. V Národnom zhromaždení je teraz návrh covidového zákona, ktorý neočkovaným zakáže vstup do reštaurácií, barov a tiež do niektorých obchodov.

Situáciu vo Francúzsku by mohla skomplikovať aj nová mutácia IHU, ktorú vedci tento týždeň objavili. Nová mutácia obsahuje na spike proteíne viac mutácií ako omikron a zatiaľ nie sú jasné bližšie detaily o infekčnosti tejto mutácie.

Pred vznikom nových mutácií už varovala aj Svetová zdravotnícka organizácia (WHO). Tá už dávnejšie varovala, že rýchle šírenie covidu môže spôsobiť rýchlejší vznik nových mutácií. WHO varovalo pred vznikom nových mutácii práve v súvislosti s vysoko infekčnou mutáciou omikron.

Pri rýchlom šírení covidu je vysoká pravdepodobnosť vzniku nových mutácií, ktoré môžu byť podobne ako omikron odolnejšie voči protilátkam. Aj omikronom sa dokážu infikovať plne zaočkované osoby častejšie ako tomu bolo v prípade delta mutácie. Omikron sa šíri výrazne rýchlejšie ako delta a aj napriek ľahšiemu priebehu môže byť extrémnou záťažou na zdravotnícky systém.

- Inzercia -

Mohlo by sa vám páčiť

Pozri tiež ďalšie články:

Obľúbené