3.4 C
Bratislava
streda, 26 januára, 2022

Digitálny COVID preukazu EÚ o očkovaní bude platiť 9 mesiacov

Od 1. februára bude platnosť tohto dokladu...

COVID-19: Pribudlo 9.855 prípadov a 23 úmrtí

Celkový počet zaočkovaných osôb prvou dávkou vakcíny...

Karanténa bude len 5-dňová. Záležať bude od priebehu

Podľa hygienikov ide o snahu zachovať chod...

Djokoviča vyhostia z Austrálie. Zrušili mu víza

SvetDjokoviča vyhostia z Austrálie. Zrušili mu víza

Srbský tenista Novak Djokovič si zrejme na blížiacom sa Australian Open nezahrá. Krajina mu pre porušenie podmienok zrušila víza a tenistu zrejme vyhostí.

Pre vstup cudzincov do Austrálie stále platia veľmi prísne podmienky. Jednou zo základných podmienok je dokončenie očkovania proti ochoreniu COVID-19 alebo prekonanie ochorenia pred nie viac ako 180 dňami.

To nesplnil tenista Novak Djokovič, ktorý odcestoval do Austrálie, aby hral na blížiacom sa  Australian Open. Do krajiny podľa vlastných vyjadrení pricestoval s výnimkou a platným vízom. Akú výnimku mal Novak Djokovič nie je jasné, tenista totiž k výnimke žiadne detaily neuviedol.

Ako sa nakoniec ukázalo, tak výnimka nebola platná. Austrálske úrady Djokovičovi vízum zrušili a rozhodli o jeho vyhostení. Srbské média tvrdili, že Djokovič sa nemôže očkovať pretože trpí celiakou. Celiakia je síce autoimunitné ochorenie, ale nie je kontraindikáciou na očkovanie.

- Inzercia -

Djokovič sa opakovane vyjadroval proti očkovaniu a očkovanie opakovane kritizoval. Ochorenie COVID-19 prekonal, ale ešte v roku 2020 a teda túto výnimku si uplatniť nemôže.

Djokovič sa proti rozhodnutiu úradov odvolal a rozhodovať o jeho osude bude austrálsky súd. Predbežné rozhodnutie by mal tenista poznať zrejme už o pár dní, najneskôr v pondelok. Aby sa mohol zúčastniť Australian Open musí mať Djokovič verdikt v rukách do utorka.

- Inzercia -

Mohlo by sa vám páčiť

Pozri tiež ďalšie články:

Obľúbené