3.4 C
Bratislava
streda, 26 januára, 2022

Digitálny COVID preukazu EÚ o očkovaní bude platiť 9 mesiacov

Od 1. februára bude platnosť tohto dokladu...

COVID-19: Pribudlo 9.855 prípadov a 23 úmrtí

Celkový počet zaočkovaných osôb prvou dávkou vakcíny...

Karanténa bude len 5-dňová. Záležať bude od priebehu

Podľa hygienikov ide o snahu zachovať chod...

Česko: Karanténa 5 dní a testovanie zamestnancov

SvetČeskoČesko: Karanténa 5 dní a testovanie zamestnancov

Skrátenie karantény súvisí s príchodom mutácie omikron, kedy je nakazená osoba infekčná kratšiu dobu. Nové podmienky vstúpia do platnosti od 11. januára.

Nové podmienky dnes schválila nová vláda Petra Fialu a o nových pravidlách informoval minister zdravotníctva Vlastimil Válek. Okrem skrátenia karantény na 5 dní schválila vláda aj nové opatrenia, ktoré sa budú týkať zamestnancov.

Od 17. januára sa budú musieť v zamestnaní testovať dva krát za týždeň všetci zamestnanci. Nariadenie sa bude týkať všetkých aj plne zaočkovaných a aj tých, čo už dostali tretiu posilňovaciu dávku vakcíny. Testovanie všetkých zamestnancov bude prebiehať niekoľko týždňov. Vláda Petra Fialu počíta s tým, že testovanie bude trvať minimálne dva až tri týždne.

„Zamestnanci, ktorí sa odmietnu otestovať, budú nahlásení hygiene a budú musieť v práci nosiť respirátory alebo ísť na home office,“

POVEDAL PO ROKOVANÍ VLÁDY VÁLEK.

Nárok na bezplatné RT-PCR testovanie budú mať len tí, ktorí dostali minimálne jednu dávku vakcíny. Bezplatné testovanie sa už nebude týkať nezaočkovaných. Vláda zároveň schválila aj zmenu v podmienkach karantény. Po novom do karantény pôjdu aj plne zaočkovaní a tiež deti.

- Inzercia -

Mohlo by sa vám páčiť

Pozri tiež ďalšie články:

Obľúbené