5 C
Bratislava
sobota, 29 januára, 2022

Víkend poznačí sneženie. Potrápiť môže poľadovica aj vietor

Počas nadchádzajúcej noci bude na Slovensku premenlivá...

Dôvera podnikateľov a firiem v slovenskú ekonomiku sa mierne zvýšila

Za januárovým zlepšením ekonomickej nálady na Slovensku...

COVID-19: Pribudlo viac ako 16-tisíc prípadov a 24 úmrtí

Celkový počet zaočkovaných osôb prvou dávkou vakcíny...

Čaputová ostro skritizovala vládu za jej chaotické riadenie pandémie

COVID-19Čaputová ostro skritizovala vládu za jej chaotické riadenie pandémie

Slovensko je už niekoľko týždňov z pohľadu čísiel najhoršou krajinou na svete. Rýchlo pribúda nových prípadov ochorenia COVID-19 a tiež pacientov v nemocniciach. Včera pribudol aj rekordný počet úmrtí na pľúcnu formu ochorenia COVID-19.

Vláda sa prakticky nedokáže dohodnúť na žiadnom opatrení a pri každom hlasovaní hrozí rozpad koalície. To kritizovala aj prezidentka Zuzana Čaputová, ktorá navyše upozornila, že vláde sa nepodarilo zatiaľ presadiť ani jednu z reforiem a Slovensku hrozí, že prídeme o miliardy z plánu obnovy a odolnosti.

Prezidentka Zuzana Čaputová sa vo štvrtok 2. decembra 2021 v Prezidentskom paláci stretla s predsedom vlády Eduardom Hegerom, s ktorým hovorila o hodnotení aktuálnej situácie na Slovensku, v kontexte jeho vlády. Podľa prezidentky sme v situácii, kedy si už nemôžeme dovoliť sledovať nekonečné politické súboje, ktoré nemajú víťaza, iba porazených.

„Sme v situácii, v ktorej si už nemôžeme dovoliť sledovať nekonečné politické súboje, ktoré nemajú víťaza, iba porazených. Stretla som sa dnes s predsedom vlády Eduardom Hegerom, aby som mu povedala, ako aktuálnu situáciu na Slovensku, v kontexte jeho vlády, hodnotím. Všetci sme svedkami, že koalícia nevie prijať prakticky ani jedno opatrenie bez toho, aby sa nestalo predmetom vnútrokoaličného sporu alebo hrozby rozpadu koalície. Vláde sa nedarí nachádzať dohodu na opatreniach v čase a v miere, ako žiadajú odborníci. Koaliční partneri si hádžu pod nohy polená a potkýna sa na nich celá krajina. Je ilúziou myslieť si, že ľudia môžu dôverovať prijímaným rozhodnutiam, keď ich spochybňujú samotní členovia vlády. Na osobnom stretnutí v Prezidentskom paláci som preto pána premiéra Hegera požiadala, aby prevzal plnú zodpovednosť a vložil sa do riešenia problémov, ktoré sú príčinou nášho slabého výsledku v boji s pandémiou a chaosu pri prijímaní reforiem. Už druhý týždeň sme najhorší na svete v počte infikovaných na počet obyvateľov. Stále pritom nemáme schválený štátny rozpočet a navýšenie platov zdravotníkov je podmienené dohodou na zmene ďalších zákonov a aj ústavy. Sme v kríze a o to silnejšie líderstvo potrebujeme. Keď ide o osud Slovenska a životy jeho obyvateľov, nič iné nemôže mať prednosť,“

uviedla prezidentka Zuzana Čaputová.
- Inzercia -

Mohlo by sa vám páčiť

Pozri tiež ďalšie články:

Obľúbené