1.5 C
Bratislava
streda, 26 januára, 2022

Digitálny COVID preukazu EÚ o očkovaní bude platiť 9 mesiacov

Od 1. februára bude platnosť tohto dokladu...

COVID-19: Pribudlo 9.855 prípadov a 23 úmrtí

Celkový počet zaočkovaných osôb prvou dávkou vakcíny...

Karanténa bude len 5-dňová. Záležať bude od priebehu

Podľa hygienikov ide o snahu zachovať chod...

Britskí operátori spustia ten rok roaming. Briti si v EÚ priplatia

SvetVeľká BritániaBritskí operátori spustia ten rok roaming. Briti si v EÚ priplatia

Ďalší dôsledok odchodu Veľkej Británie z Európskej únie sa dotkne miliónov Britov, ktorí cestujú do krajín Únie. Operátori začnú uplatňovať roaming.

Roaming je už niekoľko rokov v Európskej únii minulosťou. Cestujúci, ktorí občas idú na dovolenku alebo na pracovnú cestu v rámci krajín Európskej únie sa teda nemusia obávať raomingových poplatkov. Žiadne príplatky za prichádzajúceho hovory, predražené odchádzajúce hovory a likvidačné ceny dát.

Lenže Veľká Británia už nejaký ten piatok nie je členom Európskej únie. Znamená to, že sa na ňu nevzťahujú nariadenia o rovnakých cenách volaní a dát doma a v roamingu. Uplynulo už aj prechodné obdobie, keď platili rovnaké pravidlá ako v krajinách Európskej únie.

Zhovievavosť mobilných operátorov má samozrejme svoje medze a keď si môžu nechať za niečo zaplatiť, tak to s najväčšou radosťou urobia. A to sa teraz stalo vo Veľkej Británii. Tamojší operátori už oznámili, že v tomto roku začnú v krajinách Európskej únie uplatňovať roamingové poplatky. A nepôjde o žiadne drobné, za roaming v EÚ si vypýtajú od zákazníkov mastné poplatky.

- Inzercia -

Všetci traja britskí operátori si za jeden deň roamingu vypýtajú rovné 2 libry (teda asi 2,40 eura). Desaťdňový pobyt v krajinách EÚ teda Britov príde poriadne draho. Za desať dní zaplatia britskí občania viac ako 23 eur.

Britský Vodafone zároveň ponúkne zákazníkom aj balíček na 8 alebo 15 dní. Vtedy zníži poplatok na 1 libru za deň. Operátor EE potom zákazníkom ponúkne mesačný balík za 10 libier. Tretí operátor Three zatiaľ žiadne špeciálne balíčky nepredstavil.

Zavedenie roamingových poplatkov operátormi vo Veľkej Británii je iba predzvesť toho čo čaká aj obyvateľov krajín Európskej únie. Je len otázkou času, kedy poplatky začnú vyberať od zákazníkov aj oni.

- Inzercia -

Mohlo by sa vám páčiť

Pozri tiež ďalšie články:

Obľúbené