1.5 C
Bratislava
streda, 26 januára, 2022

Digitálny COVID preukazu EÚ o očkovaní bude platiť 9 mesiacov

Od 1. februára bude platnosť tohto dokladu...

COVID-19: Pribudlo 9.855 prípadov a 23 úmrtí

Celkový počet zaočkovaných osôb prvou dávkou vakcíny...

Karanténa bude len 5-dňová. Záležať bude od priebehu

Podľa hygienikov ide o snahu zachovať chod...

Bratislavská župa začína očkovať deti od 5 do 11 rokov

COVID-19OčkovanieBratislavská župa začína očkovať deti od 5 do 11 rokov

Už vo štvrtok 6. januára spúšťa Bratislavský samosprávny kraj (BSK) očkovanie detí vo veku od 5 do 11 rokov.

Aplikuje sa typ vakcíny špeciálne schválený a určený pre túto vekovú kategóriu. Oproti štandardnej dávke pre dospelého človeka predstavuje len tretinovú dávku. Očkovať sa bude vo Veľkokapacitnom očkovacom centre na Národnom futbalovom štadióne. 

„Obdobie zatvorených škôl z dôvodu pandémie bol pre mladú generáciu istým spôsobom stratený rok. Dištančné vzdelávanie narazilo na svoje limity a utrpeli aj sociálne kontakty. Našou spoločnou úlohou je, aby sa to už nezopakovalo a školy mohli ostať otvorené. Bezpochyby tomu napomôže aj očkovanie detí, pretože na jeseň minulého roka sme často počúvali o tom, že vírus šíria práve školáci,“

VYHLÁSIL JURAJ DROBA, PREDSEDA BSK. 

Doposiaľ bolo očkovanie detí vo veku od 5 do 11 rokov určené len na základe odporučenia lekára pri riziku ťažkého priebehu ochorenia. Takouto formou ich bolo zaočkovaných niekoľko stoviek.

Na základe schválenia Európskou liekovou agentúrou (EMA) je vakcína Comirnaty od výrobcu Pfizer/BioNTech v súčasnosti už dostupná aj pre túto vekovú kategóriu bez obmedzenia. Zaregistrovať deti je teda možné aj bez odporúčania lekára. Pre deti sa aplikuje typ vakcíny špeciálne schválený a určený pre túto vekovú kategóriu. Oproti štandardnej dávke pre dospelého človeka predstavuje len tretinovú dávku.

- Inzercia -

Mohlo by sa vám páčiť

Pozri tiež ďalšie články:

Obľúbené