1.5 C
Bratislava
streda, 26 januára, 2022

Digitálny COVID preukazu EÚ o očkovaní bude platiť 9 mesiacov

Od 1. februára bude platnosť tohto dokladu...

COVID-19: Pribudlo 9.855 prípadov a 23 úmrtí

Celkový počet zaočkovaných osôb prvou dávkou vakcíny...

Karanténa bude len 5-dňová. Záležať bude od priebehu

Podľa hygienikov ide o snahu zachovať chod...

Apple prekonal trhovú hodnotu 3 bilióny dolárov

TechAppleApple prekonal trhovú hodnotu 3 bilióny dolárov

Americká technologická firma Apple včera na krátku dobu prekonala trhovú kapitalizáciu až 3 bilióny dolárov. Ako prvá v histórii.

Trhová hodnota Apple včera prekonala magickú hranicu trhovej kapitalizácie až 3 bilióny dolárov. Na krátko totiž hodnota akcií amerického technologického lídra prekonala hranicu 183,88 za kus. Vďaka tomu sa hodnota Apple vyšplhala až tak vysoko, že dokázala prekovať hodnotu 3 bilióny dolárov.

Je to prvý krát v histórii, čo niektorá z firiem prekonala hranicu 3 bilióny dolárov. Akcionári Apple majú v poslednej dobe hneď niekoľko dôvodov na radosť. Americkej firme sa darí a to napriek čipovej kríze.

Apple rástli tržby aj zisk. Zaujali nové iPhony 13, ktoré sa vypredali extrémne rýchlo. Apple tento rok predstavil aj nové tablety iPad a tiež nové počítače iMac. Na trh sa dostali aj notebooky MacBook. Minulý rok firma predstavila nové zariadenia takmer zo všetkých segmentov.

- Inzercia -

Navyše Apple sa darí aj v oblasti služieb. Stále viac ľudí si u Apple predpláca služby ako Apple Music, iCloud alebo napríklad Apple tv+. Práve na služby bude Apple v budúcnosti ešte viac tlačiť, keďže predstavujú každomesačný (aj keď výrazne menší) príjem. Na rozdiel od predaja hardwaru totiž nie sú služby až tak závislé na náladách zákazníkov.

- Inzercia -

Mohlo by sa vám páčiť

Pozri tiež ďalšie články:

Obľúbené