1.5 C
Bratislava
sobota, 29 januára, 2022

Víkend poznačí sneženie. Potrápiť môže poľadovica aj vietor

Počas nadchádzajúcej noci bude na Slovensku premenlivá...

Dôvera podnikateľov a firiem v slovenskú ekonomiku sa mierne zvýšila

Za januárovým zlepšením ekonomickej nálady na Slovensku...

COVID-19: Pribudlo viac ako 16-tisíc prípadov a 24 úmrtí

Celkový počet zaočkovaných osôb prvou dávkou vakcíny...

Ako kompenzáciu za Brexit Slovensko dostane vyše 36 miliónov eur

FinancieEkonomikaAko kompenzáciu za Brexit Slovensko dostane vyše 36 miliónov eur

Vláda dnes schválila materiál s názvom „Spôsob implementácie pobrexitovej adaptačnej rezervy v podmienkach Slovenskej republiky“, ktorý a rokovanie vlády predložila ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Veronika Remišová.

Z európskej pobrexitovej rezervy, ktorá má členským štátom pomôcť zmierniť dopady odchodu Veľkej Británie z EÚ, Slovensko dostane viac ako 36 miliónov eur.

„Peniaze z pobrexitovej rezervy môže Slovensko využiť na podporu hospodárstva, podnikateľov, podporu pracovných miest, ako aj opätovného začlenenia občanov, ktorí sa vracajú zo Spojeného kráľovstva na trh práce. Je to dobrá správa, najmä v týchto ťažkých časoch, keď na boj s pandémiou musíme vynakladať stovky miliónov eur. Som však presvedčená, že oveľa lepšie by bolo, keby Veľká Británia zostala v EÚ, z čoho by profitovali všetky členské štáty, ako aj samotná Veľká Británia,“ 

vyhlásila podpredsedníčka vlády Remišová.

Pobrexitová adaptačná rezerva bola zriadená pre jednotlivé členské štáty Európskej únie na zmiernenie negatívnych dopadov Brexit-u na najhoršie postihnuté odvetvia a sektory.

- Inzercia -

Prostriedky z rezervy budú členským štátom vyplatené formou predbežného financovania v rokoch 2021 až 2023 a dodatočnou platbou v roku 2025. Alokácia vyčlenená pre Slovensko predstavuje 36.307.747 eur (v bežných cenách).

- Inzercia -

Mohlo by sa vám páčiť

Pozri tiež ďalšie články:

Obľúbené