3.4 C
Bratislava
streda, 26 januára, 2022

Digitálny COVID preukazu EÚ o očkovaní bude platiť 9 mesiacov

Od 1. februára bude platnosť tohto dokladu...

COVID-19: Pribudlo 9.855 prípadov a 23 úmrtí

Celkový počet zaočkovaných osôb prvou dávkou vakcíny...

Karanténa bude len 5-dňová. Záležať bude od priebehu

Podľa hygienikov ide o snahu zachovať chod...

Aj v Bratislave sa pre omikron budú rušiť lety

SlovenskoBratislavaAj v Bratislave sa pre omikron budú rušiť lety

Letecké spoločnosti avizujú v januári 2022 obmedzenia letov pre variant koronavírusu omikron aj pre odlety z letiska v Bratislave.

V súvislosti s nepriaznivou epidemiologickou situáciou spôsobenou variantom koronavírusu omikron avizujú letecké spoločnosti v januári 2022 obmedzenie niektorých letov.

Spoločnosť Ryanair informovala, že v januári nového roka pozastavuje na 3 týždne (10. január – 31. január 2022) viaceré spojenia vo svojej sieti, pričom z Bratislavy pôjde o linky do Bruselu, Solúna, Bologne, Milána, na Maltu, do Ľvova, Birminghamu, Leedsu Bradford a Manchesteru.

Zároveň zredukuje posledné tri týždne januára lety do Dublinu a Londýna Stansted, ktoré bude prevádzkovať 2x týždenne. Ostatné pravidelné linky do Kodane, Eindhovenu, na Lanzarote, do Ríma a Kyjeva by mali lietať podľa pôvodných letových poriadkov.

- Inzercia -

Spoločnosť Wizz Air tiež znižuje ponuku letov. Lety do bulharskej Sofie sú naplánované na 3.1. a 7.1.2022 a následne až na 29.marca 2022. Posledný let do Skopje bude 11.1.2022 a potom až 5. marca 2022. Linka Kyjev Zhuliany je momentálna otvorená celý január, február aj marec 2022 každý pondelok a piatok.

Linka Wizz Air do Ľvova bude prerušená od 10. januára predbežne do 5. júla 2022, od februára by však mal do Ľvova opäť lietať Ryanair. Linka do Odesy je aktuálne otvorená od 29. marca 2022 a lety do Londýna Lutonu Wizz Air predbežne prerušuje od 9. januára do 27. marca 2022.

Ryanair avizoval, že situáciu na február a marec prehodnotí krátko po Novom roku na základe novších vedeckých poznatkov o variante omikron. Ak sa situácia zlepší, lety sa môžu do ponuky vrátiť aj skôr.

- Inzercia -

Mohlo by sa vám páčiť

Pozri tiež ďalšie články:

Obľúbené